Новини

В Україні запровадять податок для 500 000 українців: хто в цьому списку

В Україні запровадять податок для півмільйона самозайнятих українців, документ повинен бути адаптованим до українського законодавства та законодавства Європейського союзу. 

В Україні планують ввести податки для кур’єрів, таксистів, перукарів, майстрів манікюру та інших працівників. 

Відповідна інформація оприлюднена в тексті законопроєкту №10166. 

В Верховній Раді України пропонують запровадити спеціальний режим оподаткування на дохід, який отримали фізичні особи від здійснення окремих видів діяльності. Відповідний законопроєкт вже зареєстрований. Однак сплата податку не буде обов’язковою, а добровільною. Спеціальний режим оподаткування доходів діятиме для більше ніж пів мільйона самозайнятих осіб. 

За словами народного депутата Ярослава Железняка, документ повинен відповідати чинним українському законодавству та не суперечити законам Європейського союзу. Таким чином уряду потрібно привести податкове законодавство України у відповідність з вимогами Директиви про адміністративну співпрацю стосовно обміну даними операторів цифрових платформ. 

Железняк стверджує, що в планах створити прозоре та зрозуміле регулювання діяльності онлайн платформ. Адже лише на добре всім відомих платформах типу Uber, Bolt, Uklon, Glovo і тому подібних — буде понад 300 тисяч самозайнятих осіб — водіїв та кур’єрів. І це далеко не весь перелік, таких платформ набагато більше, включно з Kabanchik та подібними. 

Нагадаємо, що податкова відновлює перевірки бізнесу, тепер українських підприємців будуть штрафувати за порушення проведення операцій без РРО. 

При цьому підприємці, що зареєстровані в зоні бойових дій чи поблизу лінії фронту, звільнені від необхідності використання РРО. Водночас всі підприємці мають право не сплачувати єдиний соціальний внесок за себе, так буде до кінця воєнного стану та ще рік після його скасування. 

Хоча як буде насправді складно говорити, адже попри обіцянки не підвищувати тарифи на комуналку до кінця війни та пів року після, тарифи ймовірно зростуть вже після завершення опалювального сезону. Це одна із ключових вимог на дорозі до вступу в ЄС.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button