Hardnews

Окупанти залишуться без “очей”: ЗСУ отримали американські антидронові комплекси

Українська система протиповітряної оборони посилилася американськими самохідними зенітно-ракетними комплексами AN/TWQ-1 Avenger близького радіусу дії. Кадр з комплексами були показані ресурсом Ukraine Weapons Tracker в сервісі мікроблогів в соціальній мережі Twitter. 

Що про це відомо

Загалом Збройні сили України отримали 12 одиниць Avenger від Пентагону. Ці комплекси були доставлені в Німеччини зі Сполучених Штатів Америки ще в першій половині минулого місяця. Журналісти видання Reuters показали процес їх розвантаження в порту в Бремерхафені. 

Щодо самих ЗРК AN/TWQ-1 Avenger, то відомо, що дальність ураження цілей в цієї системи складає п’ять з половиною кілометрів. Комплекс здатен збирати ворожі цілі на висоті до 3,8 км. Пускова установка змонтована на шасі HMMWV. Вона оснащена ракетами FIM-92 в кількості чотирьох одиниць. Крім ракетної установки на позашляховику установлений кулемет Browning M2 та оптико-електронна станція. 

Керувати пусковою установкою можна дистанційно. 

Також відомо, що система пошуку повітряних цілей однаково ефективна у будь-яку погоду. Завдяки наявності тепловізора вона може працювати у будь-який час доби та в будь-яких умовах. Щодо ракет FIM-92, то вони характеризуються високою маневреністю. До речі, такі самі ракети використовуються в переносному зенітно ракетному комплексі Stinger. Коштують такі ракети відносно недорого, тому цей вид ЗРК більш доцільний для боротьби з дронами. 

Ще одна значна перевага зенітно ракетної системи AN/TWQ-1 Avenger — можливість ефективно працювати під час  руху. Комплекс можна використовувати для захисту колон техніки у будь-яку погоду. 

Наші західні партнери активно надають Україні різноманітне озброєння, в тому числі натівського стандарту. Збройні сили України накопичують важку зброю для проведення масштабної контрнаступальної операції вже цієї весни. Сподіваємося, що допомога західних країн допоможе нам здобути таку довгоочікувану перемогу. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button