Новини

ПриватБанк вирішив шпигувати за українцями

Дуже неприємний сюрприз до Нового року підніс українцям Приватбанк. Надійшла інформація, що фізичні особи-підприємці (ФОП) отримали від організації нові анкети для верифікації свого аккаунта. Якщо їх не пройти, то рахунок буде заблокований, поки банк не отримає інформацію. Малий бізнес давно вже звик до цієї процедури, але в цьому році в ній з’явилося дуже дивне нововведення. Для успішного виконання верифікації необхідно погодитися з тим, що банк буде використовувати ваш телефон для геопозиціонування. Фактично, звичний всім Приват-24 перетвориться в шпигунський додаток, який відправляє третім особам інформацію про місцезнаходження.


Чим банк пояснює нововведення?

ПриватБанк не став заперечувати своє бажання стежити за клієнтами. Стверджується, що це робиться для того, щоб припинити можливі спроби шахрайства. Так, якщо людина зареєстрована в Києві, а його карткою хтось намагається розплатитися в Дніпрі, то система не дасть провести платіж, поки людина не пройде додаткову авторизацію і не доведе, що це саме вона намагається платити. Реакція простих громадян на таке пояснення виявилася суперечливою. Деяких воно влаштувало, інші ж обурені тим, що банк, по суті, шпигує за ними.

Більш того, ПриватБанк підтвердив, що стежить не тільки за ФОП, але і за звичайними клієнтами. Від фізосіб-підприємців просто треба було окремий дозвіл. Це, в принципі, пояснює незручності, з якими часто стикаються люди при спробі зайти в Приват-24, наприклад, з комп’ютера, що використовує VPN: система постійно вимагає нових підтверджень за допомогою дзвінка або сканування QR-коду. Це стає дуже неприємним сюрпризом, якщо смартфон, скажімо, розряджений або закінчилися пакетні гігабайти.

ПриватБанк

Які ще банки стежать за своїми клієнтами?

[adsforwp id=”10622″]

За твердженнями експертів, ПриватБанк не самотній в своєму бажанні відстежувати геолокацію клієнтів. Більш того, він ще порівняно чесний – попереджає хоча б частину користувачів про те, що за ними стежать. Як мінімум Альфа-Банк і ПУМБ, а можливо, і інші банки, також збирають дані про геолокацію.

Оптимісти схильні вважати, що це позитивний момент: українські банки по-максимуму прагнуть використовувати big data для боротьби з картковими шахраями. Реалісти ж висловлюють цілком справедливі, як нам здається, побоювання з приводу даної практики. Все-таки можна просто підключити двухфакторну аутентифікацію при спробі, скажімо, увійти в ваш Приват-24 з нового IP. Для цього необов’язково постійно стежити за людьми. А як вважаєте ви?

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button