Новини

Нічний режим смартфона: користь чи шкідливість

Вже багато років у смартфонах застосовується так званий «нічний режим», що має на увазі зниження інтенсивності світлового потоку короткохвильового (синього) спектра, який негативно позначається на виробленні гормону сну – мелатоніну.


Досягається це шляхом зменшення яскравості або повного відключення синіх субпікселів (залишаючи при цьому червоні та зелені), з яких складається дисплей будь-якого пристрою.

Однак нові дослідження показали, що не все так однозначно: перевага нічного режиму, ймовірно, переважується іншим фактором, пов’язаним з тим, як конусні клітини в очах сприймають жовтий відтінок світла. З’ясувалося, що вони набагато більш чутливі до жовтого відтінку, що може привести до сильного врівноважуючого ефекту.

Іншими словами, використання нічного режиму може бути навіть більш шкідливим для сну, ніж його відсутність.

Так чи інакше, до сих пір не доведена користь жовтого нічного режиму, так само, як і можлива його шкідливість. Чого не можна сказати про найпростіше і доведене вирішенні – відмова від використання смартфонів і комп’ютерів безпосередньо перед сном. Адже основний вплив на вироблення гормону сну надає саме світло, незалежно від його колірного спектра, а значить кращий спосіб легко заснути – просто не дивитися в смартфон / планшет / монітор / телевізор.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button