Новини

Vodafone буде замінено іншим мобільним оператором?

Одна з найбільш активно обговорюваних новин мобільного ринку України – продаж Vodafone азербайджанської фірмі Bakcell. Ми вже неодноразово писали про це, але недавно експертам сайту “Ліга.tech” стали відомі нові факти, так що не гріх і повторитися. Які ж причини цього продажу, і чого варто очікувати простим українцям?


Деталі угоди

Багато питань у експертів викликала ціна, за яку Vodafone було продано. 734 мільйони доларів – не так вже й багато, якщо згадати, що спочатку називалася вартість в 1,2 – 1,3 мільярда. Чому ж сталося таке різке – майже на третину! – зниження ціни? І чому взагалі оператора з двадцятьма мільйонами абонентів продали оператору, у якого їх майже в десять разів менше?

Існує версія, що російській компанії МТС та її британським партнерам з Vodafone просто терміново знадобилися гроші. Інші експерти вказують на те, що в нашій країні ринок мобільного зв’язку досить нерозвинений, до того ж через нестабільну політичну ситуацію в Україні не особливо хочуть інвестувати.

Так чи інакше, а український Vodafone тепер буде частинкою величезної корпорації NEQSOL Holding. Вона займається не тільки телекомом. У числі її комерційних інтересів також і нафтогазова галузь. Філії компанії є в таких розвинених країнах, як США, Великобританія, ОАЕ, Туреччина.

bakcell

Чого очікувати простим абонентам?

Новина про продаж Vodafone викликала значну паніку серед українських абонентів мобільного зв’язку. Особливо посилилася вона, коли стало відомо про пертурбації в верхівці іншого великого оператора – Київстар. Багато хто висловлював побоювання, що один з найбільших мобільних операторів повністю зникне з ринку нашої країни, або ж нові власники примусово переведуть всіх на більш дорогі тарифи.

Поспішаємо заспокоїти всіх, хто теж так думає. Так, дійсно, мотиви продажу Vodafone стали здаватися більш заплутаними і з’явилося більше питань (наприклад, чому невідомий лідер NEQSOL Holding). Однак в одному експерти повністю одностайні з представниками правління компаній – ніяких серйозних змін українські абоненти не відчують. Всі тарифні плани продовжать діяти. Швидше за все, не зміниться навіть назву. Можна, навпаки, очікувати поліпшення інфраструктури, появи більш вигідних тарифів і цікавих пропозицій. Зрештою, міжнародна компанія, що стала власником Водафону, може собі це дозволити.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button