Новини

Зовсім несолодко: чи зникне цукор з українських магазинів

Від початку війни українці постійно стикають з нестачею якогось товару. То ніде немає солі, то вже оцет не вдається купити. В деяких містах скаржились на повну відсутність кропу на полицях магазинів, а ще на зникнення Кока-Коли (щоправда вона вже частково повернулася). Експерти кажуть, що українці самі створюють підвищений попит на ті чи інші продукти. Якби не було паніки, і люди не купували товари з запасом на кілька місяців, то ніхто б не помітив невеличких перебоїв з поставками. Зараз, в магазинах спостерігається підвищений попит на цукор. У зв’язку з цим, до народу звернулися аналітики Українського клубу аграрного бізнесу з важливою заявою.


Цукру вистачить на всіх і ціна його буде незмінною, якщо люди не створять штучний дефіцит

Вартістю деяких продуктів люди керують самостійно, створюючи підвищений попит. Зараз подібне відбувається з цукром. Подекуди його немає, а подекуди він подорожчав вдвічі, чим спровокував людей робити необгрунтовані запаси. Але як кажуть аграрії, цьогоріч посаджено лине на 20% менше цукрового буряка ніж у попередньому році. Площа посіву ще може бути збільшена, але й того, що є зараз більш ніж достатньо, щоб закрити потреби всього населення України.

Людей вкотре закликають не провокувати підвищення цін, і не скуповувати продукти.

Сіль скоро з’явиться у звичайних обсягах

Так, справді підприємство “Артемсіль” зараз не працює, але це не єдине підприємство, яке забезпечувало українців сіллю. Торгові мережі вже уклали договори про поставку товару від інших виробників. Зовсім скоро сіль поступить до магазинів у тому ж обсязі, що й раніше. Ціна її теж знизиться, але за умови, що люди перестануть моментально скуповувати всю партію, яка поступає в магазин.

Back to top button