Статті

Чому українцям не варто зберігати гроші в біткоїнах та іншій криптовалюті

З того моменту, як «вистрілив» біткоїн, минуло вже майже 5 років, але шум навколо криптовалют не вщух. За цей час біткоїн багато разів злітав і падав, а зараз переживає не найкращі часи — інвестори взяли паузу, а хтось розпродає активи.Це можна помітити на ринку техніки, з’явилась велика кількість оголошень, в яких продаються різні майнери – пристрої для видобування крипти. Крім біткоїну існує ще дуже багато криптовалют, але вони мають один великий мінус — високу волатильність.


По факту, біткоін – це нічого, набір символів 1 і 0 у двійковій системі обчислення, які зібрані у потрібній послідовності. Біткоїн нічим не підкріплений і дуже залежить від інформаційного шуму. Варто лише якійсь країні запровадити закон проти криптовалюти, то одразу частина людей починає позбавлятися монети. І навпаки – приймуть щось позитивне і крипта лізе вгору.

Від цього й падіння курсу. Багато хто чекає, що «биток» офіційно визнають у всьому світі, але така ситуації малоймовірна, принаймні в найближчі роки. Визнання криптовалют може бути вигідно невеликим країнам (для припливу капіталу), а ось великим може завдати істотної шкоди. Більшість транзакцій з криптовалютами анонімні і тут самі розумієте, які можуть бути наслідки як для економіки, так безпеки будь-якої країни.

У біткоїну та інших криптовалют немає нічого, крім порції даних у вашому крипто-гаманці. Будь-якої миті ці дані можуть знецінитися і людина втратить все. Таких ситуацій вже багато траплялося. Тут ми вже зрозуміли, що довго зберігати фінанси в крипті точно не варто, але цей мінус не робить криптовалюти непривабливими.

На біткоїні та інших монетах можна заробляти на грі з курсом. Якщо успішно купити необхідну монету і потім продати, можна добре заробити. Від акцій цей спосіб заробітку відрізняється тим, що у криптовалютах можливий такий варіант:

  • Ви купуєте монету за 0,004 $. Купили на мільйон гривень. А потім, раптом вона починає коштувати 1$. Порахуйте, скільки заробить інвестор, якщо в нього так вийде.

Такі ситуації вже траплялися. Так було з монетою Ripple (XRPL), коли її вартість з 0,004 підскочила до 3,37 $. Усі графіки доступні на сайті https://coinmarketcap.com/, якщо цікаво.

Але, знову ж таки, криптовалюти настільки непередбачувані, що ризик втратити буде завжди вищим, ніж заробити. Тут можна навіть сказати – «якщо пощастить».

Технологія блокчейн, на якій базується біткоін, також може бути використана в різних сферах. Ми знаємо, що будь-який файл на ПК можна скопіювати, тобто розмножити. Неможливо дати щось із комп’ютера іншому, щоб це зникло в тебе. Адже завжди можна собі залишити копію. А ось ланцюжок блоків, який вибудований за певним алгоритмом, дозволяє це зробити. Дані зараз у вас є, ви їх передаєте. І більше цих даних у вас немає. Чудово ж?

Блокчейн можуть використовувати банки, щоб передати один одному інформацію. Технологія дозволяє також здійснювати угоди з нерухомістю та створити електронне посвідчення особи. Застосувань багато — тут все вже залежить від фантазії. Також на сьогоднішній день криптовалюти є практично єдиним засобом передачі грошей у багато країн світу.

Але зберігати всі свої гроші в крипті, точно не варто.

Back to top button