Новини

Багатьом українцям доведеться повернути допомогу отриману в Польщі: країна змінює правила

Польща прийняла найбільше українських біженців серед усіх європейських країн. Сусіди й далі продовжують активно нам допомагати. Поляки все ще приймають нових охочих отримати прихисток в їхній країні, але тепер трішки за новими правилами. Зокрема, контролюватиметься місце перебування переміщених осіб, і ті хто виїхали в Україну, але продовжують отримувати гроші, змушені будуть повернути все з відсотками. Крім цього є низка інших нововведень.


Понад 700 українців повинні повернути допомогу отриману від Польщі

Вже відомо про більш як 700 українців, які повернулися з Польщі додому і будучи вже в Україні ще отримали щомісячну виплату. Ці кошти потрібно повернути, якщо особа не повернеться в Польщу протягом 30 днів. Також, тепер змінюють дату нарахування дитячих виплат, а ще скасовують щоденну допомогу у розмірі 40 злотих (280 грн). Щоденні виплати нараховуватимуть лише тим, хто відноситься до вразливої категорії населення. Люди похилого віку, багатодітні мами, вагітні тощо. Всім іншим просто допомагатимуть працевлаштуватися, щоб люди могли забезпечувати себе самостійно.

Гроші на дітей нараховуватимуться в інші дати

З 1-го червня нараховувати допомогу на дітей в Польщі буде заклад соціального страхування. Гроші видаватимуть 20 числа кожного місяця, або протягом 4, 7, 9, 14, 18 чисел. В червні отримають виплату ті, хто подав заявку у квітні, відповідно в липні ті, хто подавав у травні. Тим хто подасть заявку у червні — виплата прийде відповідно у серпні.

І з нещодавніх змін, які впровадила Польща, скасування безкоштовного проїзду по всій території країни, за виключенням міст вздовж східного кордону. Про перелік міст до яких або між якими можна їздити потягом безкоштовно, дізнавайтесь на будь-якій залізничній станції.

Back to top button