Наука

Вчені встановили, що улюблений вид алкоголю говорить про характер людини

Вважається, що любителі віскі самовпевнені, текіли – тусовщики, а пива – веселуни. У вчених дещо інший погляд на речі.

Вчені з Австралійського католицького, Падуанського та Університету Нотр-Дам в Австралії провели спільне дослідження, в результаті якого змогли визначити взаємозв’язок між алкогольними уподобаннями та особливостями характеру людини.


За даними вчених, люди, схильні до депресії, схильні до вживання спиртного в кризовий період. Ті, хто віддають перевагу «легкому» алкоголю, на кшталт пива чи вина, мають найбільш міцне здоров’я та життєрадісний погляд на світ. Любителі вина, за результатами дослідження, відрізняються сумлінною та привітною вдачею.

Поціновувачі сидру і міцного алкоголю мають найневротичніші типи особистості. Однак якщо напій з високим рівнем спиртозності вживається у закладі, це свідчить про екстраверсію особистості.

«Ми зосередилися на середньорівневих відмінностях в особистісних характеристиках, залежно від самозвіту про поведінку, пов’язану з алкоголем. Загалом, наші результати показали обмежену корисність знання того, де людина п’є, але те, що вона п’є, може бути більш корисним» , — зазначили автори роботи.

Проте вчені не радять робити висновки лише щодо обраного алкоголю. На їхню думку, варто враховувати й низку інших факторів. Наприклад, якщо людина випиває на самоті, це показник схильності до алкоголізму через стреси. Вживання спиртного в компанії друзів зближує, тому дана дія розглядається як характерна для соціально активних людей.

“Ще одним обмеженням може бути те, що ми не змогли розглянути риси так званої темної тріади: психопатію, нарцисизм і макіавеллізм” , – доповнили дослідники.

Ці фактори можуть проявитися у міжособистісних чи організаційних взаємодіях.

Вчені радять не судити людину тільки по одному з представлених факторів, а розглядати все вищеперелічене в сукупності, щоб точніше визначити її схильність.

Цільова аудиторія та перебіг дослідження

У дослідженні взяли участь понад 1200 австралійців, середній вік яких становив приблизно 46 років. Порівну розділені чоловіки та жінки. Серед піддослідних були виключно білошкірі люди з добрим рівнем достатку та освіти. 

На початку дослідження вчені з’ясували, де випробувані вважають за краще пити алкоголь — у спеціалізованих закладах чи вдома. Далі вони запропонували вибрати один чи кілька улюблених спиртних напоїв.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button