Hardnews

Під контролем: чи можна змусити телефон вимкнутись через стільникову мережу?

Шпигунські історії – улюблена тема в літературі та кіно, а також різних байках. Кількість усіляких припущень, пов’язаних з мобільними телефонами взагалі не перерахувати. Одне з найпопулярніших – це віддалене включення або відключення телефону, наприклад, щоб зателефонувати або відстежити його місцезнаходження. Правда це чи вигадка?


Трішки теорії

Справді, мережі мають дуже широкий доступ до можливостей телефонів. Вони можуть їх перемикати між станціями та технологіями 2G/3G/4G, здатні зменшувати або збільшувати потужність передавача, звичайно ж регулюють швидкість передачі даних та якість голосового дзвінка.

Але жоден з існуючих стандартів стільникового зв’язку не передбачає команди на увімкнення або вимкнення живлення телефону . Мережі це просто не потрібне.

Щоб повністю виключити можливість передачі даних, цілком достатньо перевести смартфон у режим очікування, коли він залишиться включений. Така ситуація можлива за екстремального навантаження на мережу, наприклад, під час масових заходів.

Тим більше, стільникова мережа не може дати команду на включення смартфона. Для передачі такої команди потрібно вже встановлене з’єднання, тобто коло замкнулося. Та й потреби у примусовому включенні телефону чи смартфона просто немає. Чим їх менше – тим мережі краще.

Максимум на що здатні стільникові мережі – це відключати передачу даних і лише в екстремальних ситуаціях

Небезпека все ж є

Проте лазівка ​​для подібних маніпуляцій залишається, але на іншому рівні. Ніхто не застрахований від установки вірусів або шкідливих програм, які можуть управлятися віддалено. Через такий пролом можна не тільки керувати смартфоном, але й отримати доступ до будь-якої інформації.

Так само зараз немає потреби в перехопленні радіосигналу від телефону, щоб прослухати чиюсь розмову. Для цього можна встановити програму з доступом до дзвінків і таємниця розмов буде розкрита.

Сучасні гаджети спростили життя не лише їхнім власникам, а й зловмисникам. Тому завжди потрібно бути на сторожі.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button