Новини

Сонце нагріває тільки Землю? Науковці пояснили, чому в космосі температура -270

Космос вже давно та активно досліджується людьми. Земляни встигли побувати навіть на інших планетах, зокрема неодноразово вивчали Марс, а ще бували на Місяці. Все це здається таким недосяжним, далеким, але дуже цікавим. З космосом пов’язано безліч запитань.


Одне з найпопулярніших, чому там так холодно. На хвилинку, температура повітря в космосі -270 °С. А на тому ж Місяці, вдень температура повітря підіймається до +120, а вночі опускається нижче -150°С. І це при тому, що Сонце, здавалося б, світить для всіх однаково. То чому ж такі контрасти? Чому Сонце не нагріває космос, і як так вийшло, що на Землі перепади температур коливаються в межах 10-20 градусів, але аж ніяк не 100.

Цьому явищу є наукові пояснення

Вся справа в передачі тепла. Загалом, тепло передається з допомогою випромінювання, конвекції або теплопровідності. Так як в космосі вакуум, то там тепло може передаватися виключно з допомогою випромінення. Якщо сонячне проміння потрапляє на певний космічний об’єкт, то він нагріється до +120 градусів за Цельсієм. І як тільки цей об’єкт опиниться поза межами сонячного проміння, він моментально охолодиться повністю.

Температура на яку нагріється об’єкт, залежить від того, як близько він проходив біля Сонця. Але чому потім охолоджується до -270°С? Тому, що саме таку температуру має реліктове випромінювання, яке пронизує Всесвіт.

Щодо запитання, чому на Землі немає таких різких перепадів, та й загалом температура тут цілком комфортна, то вся справа в атмосфері. Вона відбиває інфрачервоні промені, а також рівномірно розподіляє їх по поверхні Землі. Ну і регулярний рух атмосфери і води також сприяють тому, що наша Планета має гарну тепловіддачу і не страждає від шалених температурних стрибків і контрастів.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Back to top button