Статті

VPN для вашого смартфону: платити чи ні?

За останні кілька років кількість VPN-сервісів збільшилася в кілька разів. Не дивно, адже вони дозволяють користуватися інтернетом без будь-яких регіональних обмежень. Зараз VPN представлений як розширеннями для браузерів, так і додатками для Android і iOS. Причому багато сервісів доступні абсолютно безкоштовно, а тому і залучають величезну кількість користувачів. Але ж ми знаємо, де буває безкоштовний сир?

Тому вибір між платним і безкоштовним VPN дійсно стоїть дуже гостро. Щоб допомогти з цим, ми вивчили думки користувачів Reddit про кращі VPN і з’ясували, які небезпеки може таїти в собі безкоштовний VPN.

Навіщо потрібен VPN

Взагалі, кейсів використання віртуальної приватної мережі досить багато. Наприклад, ви часто працюєте в кафе, на вокзалі або в вестибюлі готелю. Безкоштовний Wi-Fi – це здорово, але тут є ряд ризиків, будь-яка мережа може виявитися фальшивою і атакувати смартфон шкідливим ПЗ. Або якщо ви перебуваєте в Китаї, чи інших країнах, які регулярно блокують доступ до веб-сайтів. У цьому випадку використовуйте VPN для маскування вашої IP-адреси і виберіть сервер якоїсь іншої країни.

У багатьох виникає бажання подивитися останні серіали на Netflix з США, які ніколи не з’являться в Україні, і VPN дозволить зробити це – знову ж таки, пропонуючи IP-адресу, яка маскує ваше місце розташування і дозволяє вам обходити геоблокіровку. Не кажучи про те, що є безліч урядових організацій і великих приватних контор (в тому числі навіть ваш провайдер), у яких є офіційні повноваження (або неофіційні), щоб отримати доступ до ваших даних. З VPN ви отримуєте додатковий рівень захисту від сторонніх очей.

VPN настільки безпечна, що ніхто не може побачити вашу особисту інформацію або перехопити її. Ніхто, в тому числі оператори мережі, а також будь-які кіберзлочинці або боти. Начебто ви самі і не заходили в мережу взагалі.

Чим небезпечний безкоштовний VPN

Як ми сказали на самому початку, багато VPN безкоштовні. І в деяких таких додатках можна знайти трояни, а інші додатки взагалі стежать за діями користувача в той час, як багато хто використовує VPN-підключення з метою убезпечити себе від стеження. Тому дуже важливо перевірити, чи маєте ви справу з якісним VPN, або це просто прикриття для шахраїв.

Якщо ви побачили «безкоштовний» VPN, пропонований в магазині додатків, і у нього немає відгуків, історії завантажень або іншої докладної інформації, краще не встановлюйте його. Швидше за все, за ним ховаються зловмисники.

У той же час є кілька безкоштовних VPN, які мають хороший рейтинг і надають якісне підключення. Якщо ви дійсно хочете безкоштовний VPN, можете подивитися на Tunnelbear, HotSpot Shield або Speedify. Правда, у деяких з них є обмеження на безкоштовне використання трафіку.

Той факт, що багато безкоштовних сервісів VPN мають відкритий вихідний код, означає, що вони можуть збирати дані про користувачів і передавати їх на сторону, якщо розробники захочуть зробити «приховану» функцію в майбутньому. Також такі сервіси, як правило, не мають діючої служби підтримки, готової прийти користувачам на допомогу.

Завжди читайте дрібний шрифт

VPN – це, як правило, комерційна послуга, і ті, хто її надають, повинні заробляти гроші, як і будь-які інші технологічні компанії. Деякі з них можуть запропонувати безкоштовну «полегшену» версію своєї повної версії (як раз з обмеженням по трафіку). Інші можуть бути «безкоштовними», але продавати дані користувачів рекламодавцям. Тому якщо все ж зважитеся на користування безкоштовним VPN, вивчіть всю його документацію.

У чому плюси платного VPN

Платний VPN-сервіс запропонує вам якісний продукт, в якому плата за підписку спрямована на обслуговування і поліпшення сервісу.

Платний VPN пропонує високий рівень безпеки
Платний VPN пропонує високий рівень безпеки

доступність

Більшість VPN-мереж цілком доступні і коштують менше 50 гривень на місяць за послугу, яка робить ваше перебування в інтернеті дійсно безпечним.

Додаткові функції

Платні VPN також пропонують додаткові функції, яких в безкоштовних аналогах просто немає. Одним із прикладів тут є перемикач, який автоматично завершує ваше інтернет-з’єднання, якщо «маска» VPN з якої-небудь причини скидається.

Це означає, що ніякі шпигунські програми не зможуть виявити ваше місце розташування навіть в той короткий момент, коли захист був відключений.

швидкість з’єднання

Як правило, у платних VPN є більше серверів, які забезпечують інтернетом велику кількість користувачів. Це дозволяє підвищити швидкість з’єднання і його якість.

прозорість

Платні VPN часто розміщують свої штаб-квартири або сервери в таких країнах, як Швеція, які відомі своїми суворими законами про конфіденційність, що дає вам додаткову впевненість у своїй безпеці.

Що вибрати – платний або безкоштовний VPN

Заради зайвих 50 гривень на місяць навряд чи варто економити на власній безпеці та користуватися безкоштовними VPN. Якщо ви серйозно ставитеся до конфіденційності в інтернеті, то напевно зацікавлені в тому, щоб ваші дані ніхто не продавав і не перехоплював. Чим більше часу ми проводимо в інтернеті і чим частіше ми «живемо» в Інтернеті, тим вище ймовірність стати черговою жертвою. Кіберзлочинці добре мотивовані і часто випереджають технологічний прогрес.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button