Новини

Знову вверх: відомо де найбільше здорожчає доставка газу в Україні

Лідирують за цінами Вінниця та Львів.

Нацкомісія, що регулює галузі енергетики та компослуг (НКРЕКП) врешті затвердила нові тарифи на доставку газу. В середньому вартість послуги збільшилася на 3,9%. Платити по-новому українці почнуть вже з січня 2022 року.


Новий тариф кожен облгаз встановлював у індивідуальному порядку, враховуючи кількість споживачів та власні витрати на доставку ресурсу. Найбільше у новому році платитимуть кліенти вінницької компанії «Газпостачсервіс» – 2,95 грн за кубічний метр. Трохи менший тариф запропонував своїм споживачам львівський «Спектргаз» – 2,82 грн за доставку 1 куб. м. пального.

Також серед цінових лідерів опинилися «Чернівцігаз», «Закарпатгаз», «Тисменицягаз», «Гадячгаз», «Миколаївгаз», «Харківгаз» та «Лубнигаз». Усі ці постачальники встановили однакову ціну на свої послуги в розмірі 2,39 грн за «куб».

Найбільше пощастило киянам та харків’янам. Вартість розподілу та доставки газу для них вартує символічні гроші. Зокрема «Київгаз» встановив тариф у 0,38 грн, а «Харгівгіргаз» – 0,52 грн за кубометр.

Щодо динаміки зростання вартості послуги у різних регіонах, то тут на першому місці опинився постачальник «Одесагаз». Споживачі, яким компанія доставляє енергоресурс, тепер платитимуть майже на 30% більше. Другим за темпами здорожчання послуги став «Харківгаз» – на 22,9%. У трійці лідерів опинився й «Гадячгаз». У нього ціна доставки збільшилася на 19,9%.

Натомість у деяких постачальників вартість доставки та розподілу «блакитного пального» навпаки здешевіла. Зекономити на послузі вдасться клієнтам «Тернопільгазу» – ціна впала на 9,1%, «Рівнегазу» – на 8,3%, «Хмельницькгазу» – менше на7,2%, та ще кількох облгазів.

Варто зазначити, що початково постачальники встановили набагато вищі ціни. Деякі облгази пропонували збільшити вартість послуги доставки ледь не утричі. Однак у Національній комісії тарифи скорегували, привівши їх до рівня економічної доцільності та інфляційних очікувань. Тож регулятор зробив усе можливе, щоб захистити права вітчизняних споживачів та заощадити їхні кошти.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button