Наука

Ці комахи їдять пластик, що розкладається сотні років

Усі знають, що пластик шкодить навколишньому середовищу. Але ніхто не може відмовитись від нього повністю, адже ми робимо з нього майже все! Пакети, посуд і навіть меблі. Чи чекає на нас пластиковий апокаліпсис? Багато вчених думають, що так. А от комахи не думають, а просто їдять те, що у природі переробляється століттями .


Головний кандидат на визволителя планети від пластику – це гусениці воскової молі, або воскові хробаки . До теперішнього моменту вони вважалися шкідниками – у дикій природі ці комахи гадять бджолам, пожираючи воскові стільники . Про їхні суперздібності, як водиться, дізналися випадково.

Через діяльність воскових хробаків структура сот ламається, що дуже дратує пасічників.

Якось одна бджолярка чистила стільники від воскових хробаків та сміття. Склала це добро в целофановий пакет і пішла відпочивати. А коли повернулася — пакет перетворився на діряве сито . Комахи його прогризли! При цьому целофаном дієта воскових хробаків не обмежується – вони можуть їсти й інші види пластику, наприклад, поліетилен . Для довідки, у природних умовах він розкладається протягом 100-500 років ! Це один із найскладніших у переробці пластиків!

Наочний результат роботи воскових хробаків

Таке стало можливим завдяки унікальним ферментам, які виробляються в їхній травній системі . Якщо ми навчимося отримувати такі ферменти у лабораторії, то пластикову катастрофу можна буде сміливо послати на небо по зірку.

Але не тільки воскові хробаки прославилися пожиранням пластику. Подібні здібності виявилися у личинок борошняних хрущаків — жуків із сімейства чорнотілок . В експериментах вони показували дивовижну здатність жерти пінопласт. При цьому личинки, що виросли на пластиковій дієті, були такими ж здоровими, як і ті, хто сидів на стандартному харчуванні з висівок .

Фото здорового сніданку здорових борошняних хрущаків. Побажаємо їм приємного апетиту!

Зрозуміло, це не означає, що тепер можна розкидати пластик абияк і де завгодно: його, як і раніше, доведеться збирати в спеціально встановлені місця. Але завдяки цій унікальній комахі ми на крок ближче до перемоги над пластмасовим світом!

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Back to top button