Новини

Жінкам, які не встигли вийти на пенсію у 55 років виплачуватимуть компенсацію

В квітні 2021 року підвищили пенсійний вік для жінок. Якщо раніше вони могли виходити на пенсію у 55, то зараз це мінімум 60 років. Це вже останнє підвищення віку, яке було заплановане ще в 2011 році.


Відповідно певна категорія громадянок, а саме ті хто народився в період з 1-го жовтня 1960-го року, по 31 березня 1961 року, змушені будуть пропрацювати 4,5 зайвих роки. Їм дозволяють вийти на пенсію не у 60, а у 59,5, але погодьтеся, це все одно трішки образливо. В якості компенсації, цій категорії громадян буде виплачено грошову компенсацію.

У якості компенсації буде надбавка

Тим жінкам, які пропрацюють додаткових 4,5 роки уряд обіцяє надбавку до пенсії у розмірі 2,5% від загального розміру виплати. Крім цього, щоб вийти на пенсію за наявності робочого стажу, треба щоб він був не меншим, як 28 років. Якщо особі виповнилося 60, а 28 років стажу немає, то на пенсію можна виходити не раніше 63 років.

Вже у 2022 році вимоги до стажу зміняться. Мінімальний стаж становитиме не 28 років, а 29. Ба більше, ця цифра коригуватиметься кожного року, аж до 2028-го включно. Мінімальний стаж збільшуватиметься на рік. На жаль, в даному випадку жодних компенсацій не передбачено. Навпаки, витрачатимуть свої кошти ще й самі майбутні пенсіонери.

Стаж будуть докупляти

За підрахунками Міністерства соціальної політики, вже у наступному році на пенсію не зможе вийте мінімум 30% українців, які начебто мали це зробити. Їм не вистачатиме 1-го року стажу. Вже відомо, що цей стаж можна буде докупити. Скільки це коштуватиме однозначної відповіді немає, адже для розрахунку беруться окремий вік, зарплата та розмір страхових внесків, які сплачувала особа.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Back to top button