Статті

Топ-5 можливостей Android 10 які вам точно сподобаються

Сьогодні ми б хотіли вам розповісти про ряд цікавих опцій Android 10, які значно спростять вам роботу і які точно слід взяти на озброєння.

1.Wi-Fi і QR-коди

Коли хтось із друзів приходить до вас в гості, дуже часто вони просять у вас пароль від вашої домашньої мережі Wi-Fi. І, погодьтеся, диктувати її не завжди зручно, а відправляти пароль повідомленням ще й небезпечно. Для того, щоб вирішити цю проблему, розробники додали можливість поділитися паролем від мережі за допомогою QR-коду. Все, що вам потрібно буде зробити – це «показати камері смартфона» вашого друга спеціально згенерований код. Далі смартфон все зробить сам і підключить смартфон до інтернету без додаткових рухів тіла.

2.Контроль за відстеженням розташування

Android, нарешті, дозволяє обмежувати програмами доступ до місця розташування. Якщо раніше ви могли лише дозволити або заборонити це робити, то зараз у вас з’явилася можливість дозволити програмі відстежувати місце розташування лише в той момент, коли додаток запущено. Дуже дивно, чому цієї можливості не було раніше. Адже постійний контроль за геолокацією не тільки суперечить поняттям безпеки, а й нещадно «жере» заряд батареї.

3.Просунуте управління повідомленнями

З приходом Android 10 ви отримуєте набагато більшу свободу в управлінні повідомленнями. Коли ви довго натискаєте на оповіщення, ви отримуєте можливість перевести повідомлення від цієї програми в режим тиші. Тобто всі інші повідомлення будуть приходити як зазвичай, а, припустимо, докучливий WhatsApp, в якому вам пишуть в десятці чатів, буде заглушений. Для того, щоб знову включити звук, вам потрібно буде ще раз затиснути на прийдешньому повідомленню і вибрати відповідний варіант.

4.Функція Live Caption

Уявіть, що ви знаходитеся в людному або шумному місці і не чуєте, що відбувається на відео. Тут то вам на допомогу і прийде функція Live Caption. Вона виконує розшифровку аудіо на льоту і перетворює його в субтитри. Причому, це можна зробити в будь-якому відео: підкастах, Ютуб або запису з камери вашого смартфона. Live Caption не обмежується чимось одним і це вкрай корисна опція, яка давно повинна була з’явитися.

5.Android 10Bubbles (Бульбашки)

Як каже сама Google, Bubbles – це логічне продовження розвитку функції багатозадачності. Якщо ви користувалися Facebook Messenger, то принцип вам буде знайомим. Суть в тому, що коли вам приходить якесь повідомлення в додатку, яке підтримує цю функцію, на екрані з’являється невеликий значок (Пузир) з фотографією контакту, натиснувши на який можна відкрити невелике вікно з чатом. При цьому ви не переходите в додаток, а спілкуєтеся в «вікні бульбашки». Дуже зручно, якщо ви, наприклад, дивіться відео і одночасно ведете переписку.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button