Статті

Розвиваємо силу волі: як змусити себе проводити менше часу в смартфонах на Android та iOS

Додаток «Цифровий добробут» в Android дозволяє вам контролювати час використання телефону. Розбираємося, як користуватися функцією і заодно встановити батьківський контроль на смартфоні дитини.

Починаючи з Android 9 функція «Цифровий добробут» (або «Екранний час») доступна на всіх пристроях. Якщо у вас старіший смартфон, ви зможете використовувати сторонні додатки зі схожою функціональністю. Як правильно користуватися технологією і яка програма оптимально підходить для контролю часу використання смартфона, розбираємося в статті.

Контроль екранного часу в Android

Починаючи з Android 9 Pie, Google запустила функцію, яка дозволяє користувачам контролювати час використання смартфона. Раніше Apple інтегрувала таку функцію в iOS, назвавши її «екранним часом».

Залежно від виробника смартфона назва функції варіюється. Наприклад, Google називає її Digital Wellbeing («Цифровий добробут»). У смартфонах Samsung її також можна знайти під цим ім’ям, а у гаджетів Huawei вам необхідно буде шукати пункт «Цифровий баланс».

цифровий баланс

Функцію можна знайти в налаштуваннях вашого смартфона. Вона допоможе вам побачити години використання гаджета в поточний день, при цьому вони будуть розподілені по різних додатках. Крім того, в цьому розділі налаштувань ви дізнаєтеся, як часто ви розблоковували свій смартфон.

Щоб краще контролювати час, який ви витрачаєте на гаджет, можна встановити обмеження активності екрану (години доступу). Крім того, є можливість налаштувати ліміт часу використання окремих додатків.

До встановлених обмежень ви можете додати PIN-код, щоб його важко було змінити. Наприклад, таким чином можна контролювати час, який дитина буде проводити в TikTok або іграх.

Контроль екранного часу в Android за допомогою сторонніх додатків

Якщо у вас старіша версія Android, ви також можете отримати доступ до функції «Цифровий добробут», але за допомогою сторонніх додатків.

Наприклад, ми рекомендуємо програму ActionDash, яку можна встановити на всіх смартфонах під управлінням Android 5 і вище. Додаток дає таку ж докладну статистику використання екранного часу, як і операційна система від Google. Крім того, тут у вас також буде можливість встановити максимальний час використання для окремих додатків або ліміт загального часу.

За допомогою опції «Аутентифікація» в налаштуваннях ви також зможете заблокувати зміну максимального часу використання смартфона і налаштувати свого роду батьківський контроль.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button