Чи варто враховувати підтримку 5G як важливий фактор при виборі смартфона?

Зараз на головній

Новий стандарт стільникового зв’язку 5G у всіх на слуху вже більше року. На ринку смартфонів все частіше зустрічаються моделі з підтримкою зв’язку п’ятого покоління. Причому не тільки флагманські моделі, але і пристрої з бюджетного сегменту бувають оснащені 5G. Розглянемо, чи варто зараз купувати смартфон з новим стандартом і переплатити за це зайвий кілька тисяч?


Щоб розібратися в цьому питанні важливо зрозуміти, що будь-які навіть найдорожчі смартфони мають обмежений список підтримуваних частотних діапазонів. Найчастіше це ті ж самі номінали, що і для мереж 3G / 4G, а саме 1800, 2100, 2600 МГц – це N3, N1, N7, відповідно. До них, як правило, також додаються N77 і N78 – це 3,4-3,8 ГГц – найпоширеніший діапазон для 5G в світі.


Але в Україні до цих пір жоден з цих діапазонів не дозволений для використання під потреби нового стандарту. Навіть якщо у оператора вже працюють мережі інших технологій, наприклад, 3G в 2100 МГц і 4G в 2600 Мгц він не може просто так замінити обладнання і включити там 5G.

Але ось кінця і краю цієї роботи поки не видно. Попередньо, вітчизняні станції 5G можуть з’явиться в продажу до 2024 року. Хоча, якщо бути реалістами, і адекватно усвідомлювати масштаб проекту і наші можливості навіть через 3 роки шансів мало.

Гарантії, що через 3 роки у нас з’явиться вітчизняне обладнання для 5G немає

Тому купувати зараз смартфон з підтримкою п’ятого покоління в надії на те, що в найближчі 1-2 роки ви побачите значок 5G на екрані смартфона в рідному місті – не варто. Термін життя смартфонів зараз дуже короткий і зазвичай не перевищує 3-х років. І це пов’язано не з їх надійністю, а з лавиноподібним розвитком технологій.

Розробка 5G не зупиняється. За кілька років напевно з’являться інші більш досконалі технології і функції всередині цього стандарту. А їх зможуть підтримувати тільки смартфони створені в майбутньому. Крім того, цілком ймовірно, що ні в одному з підтримуваних частотних діапазонах нинішніми 5G-смартфонами, ці мережі в Україні так і не запрацюють. Може бути виділений інший спектр в 4,4-4,8 ГГц, для якого зараз пристроїв ще дуже мало.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Тотальная блокировка: клиентам Монобанка угрожают неизвестные

Мошенничество, когда преступники звонят потенциальным жертвам, представляются сотрудниками банка и угрожают блокировкой карточки, старо, как мир. Или, по крайней...

Більше схожих статей