Новини

В Україні фальшиві гривні по 500 штук продають прямо через Нову пошту

Як не стати жертвою шахраїв?

Найбільш популярною серед фальшивомонетників України вважається купюра номіналом 200 грн, випущена у 2007 році. Саме такі підробки найчастіше трапляються громадянам у транспорті та на ринках. Однак нерідко Національний банк фіксує й випадки масового поширення підробок інших номіналів, зокрема 500 та 1000-гривневих купюр.


У НБУ запевняють, відрізнити фальшивку від оригіналу не так вже й складно. Спеціальне обладнання використовується лише для виявлення особливо якісних підробок. Та таких ексклюзивних купюр в Україні небагато, адже їх виготовлення обходиться шахраям доволі дорого.

Де шахраї дістають фальшивки?

Виявляється підробні гроші можна просто купити у мережі. Коштують вони від 15 до 30% реального номіналу купюр. Зазвичай розповсюджувачі продають їх великими партіями, щонайменше у 500 штук. Фальшивки продавець відсилає Новою поштою.

Популярний і спосіб передачі такого протизаконного товару методом «скарбу». У цьому випадку продавець просто ховає свій товар у потаємному місці та надсилає клієнту інструкцію, як знайти покупку.

Поширювачі фальшивих банкнот запевняють своїх клієнтів, що визначити їх несправжність неможливо. Розповідають навіть, як клали такі гроші на картку через термінал. Та все це лише казки для довірливих.

До того ж покупці фальшивок зазвичай не знають, що за використання і поширення таких купюр можна отримати чималий термін у в’язниці.

Як вберегтися від шахраїв?

Фальшивку зараз можна отримати де завгодно: на ринку, в аптеці, в громадському транспорті тощо. Безпечно для покупців лише у великий супермаркетах та мережевих магазинах. У таких торгових точках зазвичай є детектори валют, з допомогою яких можна визначити справжність грошей. Та все одно кожному українцю варто пам’ятати прості правила, які допоможуть не стати черговою жертвою фальшивомонетника.

Щоб вберегтися від підробки:

  • розраховуйтесь у транспорті, магазинах та на ринку лише дрібними купюрами;
  • перевіряйте на дотик банкноти, які отримали з рештою, оглядайте їх на наявність захисних елементів;
  • за будь-якої можливості розраховуйтесь карткою, або за допомогою смартфона.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button