Новини

ПриватБанк розділять на дві частини, а потім продадуть

У Нацбанку обмірковують, як очистити ім’я державної фінустанови.

Стратегія поділу ПриватБанку на дві частини, «хорошу» та «погану», дозволить певною мірою знівелювати проблему неробочих кредитів та так званого поганого портфеля. Лише після прийняття такого радикального рішення можна буде серйозно обговорювати продаж фінансової установи. Свою думку щодо майбутнього державного банку висловив Юрій Гелетей, що займає посаду заступника голови НБУ.


Зокрема поділ банку вирішить актуальне наразі питання з інвесторами, для яких постійна судова тяганина із колишніми акціонерами Привату може стати проблемою.

«Національний банк України все ще дотримується думки про необхідність притягнення до відповідальності винних (колишніх акціонерів) та отримання від них компенсації. Усі кроки, які ми здійснюємо у цьому напрямку, узгоджуються нами із ПриватБанком. Нацбанк діє виключно у межах своїх повноважень, та має відношення лише до справ, у яких виступає однією зі сторін», – зазначив заступник очільника НБУ.

Також він підкреслив, що впродовж останніх кількох років банк динамічно розвивається, демонструє неабияку прибутковість, регулярно виплачує дивіденди. Тож наразі держава заразом із НБУ повинна стояти на боці ПриватБанку у судових провадженнях.

«Існує ціла низка позовів, у яких в тому числі бере активну участь регулятор. Перш за все це справи, які стосуються оскарження рішень про націоналізацію, ідентифікація пов’язаних із ПриватБанком осіб, а також процедури bail-in», – розповів Юрій Гелетей.

Нагадаємо, що лише місяць тому, у серпні, Кабінет міністрів України офіційно затвердив нову стратегію розвитку Привату. На реалізацію всіх узгоджених з Урядом планів правління банку має всього 3 роки (до 2024 року). Зокрема у документі зазначається, що вдосконалена стратегія фінансової установи здатна вивільнити її справжню цінність та приватизаційний потенціал. Позатим у Кабміні впевнені у сприятливому впливі нового плану розвитку на суму дивідендів від акцій банку.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button