Новини

Польщу можуть закрити для українських працівників-нелегалів

Невже безвізу із ЄС настане кінець.

Найавторитетніші країни Євросоюзу, зокрема Франція, Італія та Німеччина, виступили за обмеження безвізу для громадян східноєвропейських держав та мешканців Балканського регіону. Свою позицію вони аргументують суттєвим зростанням кількості порушень законодавства країн ЄС. Йдеться про незаконне проживання, а також необґрунтовані прохання про надання притулку громадянами України, Грузії та Молдови.

Документ, що ставить під сумнів продовження безвізового режиму, було оприлюднено 27 вересня. Його опублікували саме під час робочої поїздки очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн країнами Західних Балкан. Найбільше ризикують втратити право на безвізовий в’їзд до країн Європи українці, молдовани та грузини.

Згідно зі змістом документу, Франція, Італія та Німеччина все частіше стикаються із випадками зухвалого зловживання перевагами безвізу. Зокрема у ньому йдеться про масові посягання на отримання права проживання, які здійснювали переважно громадяни Сербії, Албанії, України та Молдови.

Наприклад, у Грузії кількість біженців, що попрохали про притулок, лише за останній квартал зросла у 1,5 раза, якщо порівнювати із таким самим періодом 2019 року.

До того ж відмова країн приймати назад своїх громадян, що нелегально проживали в іншій державі, може призвести до масового повернення віз. Така проблема зараз є найактуальнішою для Молдови. Адже у державі лише із літа 2019 року до літа 2021 року кількість відмов у поверненні своїх громадян на батьківщину зросла більш ніж учетверо.

Нагадаємо, що безвіз для українців діє вже понад 4 роки. Спрощені умови в’їзду до Євросоюзу затвердили 17 травня 2017 року у Страсбургу під час робочої поїздки тодішнього президента Петра Порошенка. За це час наші співвітчизники вже звикли до безпроблемних подорожей за кордон. Та в той самий час побільшало й заробітчан, які виїздять на роботу до сусідніх країн лише із закордонним паспортом, без робочої візи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button