Статті

Як звільнити місце на смартфоні не видаляючи фото та відео

Рано чи пізно пам’ять вашого пристрою забивається різними даними. Навіть незважаючи на те, що смартфони сьогодні мають по кілька десятків (а то й сотень) гігабайт вбудованої пам’яті і можливість розширення цієї самої пам’яті за допомогою SD-карт, ситуацію це особливо не рятує, а лише відтягує неминуче. Так що ж робити для того, щоб звільнити місце на смартфоні і при цьому ненароком не видалити нічого важливого? Давайте розбиратися.

Перевірте кеш додатків і видаліть непотрібні програми

Напевно у вас є програми, які ви запустили від сили раз-два, після чого забули про їхнє існування. А вони тим часом «від’їдають» місце у внутрішній пам’яті вашого пристрою. Ну а якщо таких програм у вас немає (або вони є, але їх видалення ситуацію особливо не виправило), то чимало місця можна звільнити, почистивши кеш додатків. Справа в тому, що деякі програми (в першу чергу це стосується, звичайно, стрімінгових сервісів на зразок Netflix або Spotify) завантажують чималу частину даних в кеш для того, щоб заощадити ваш трафік. Звичайно, трафік вони економлять за рахунок того, що займають дисковий простір. Так що зайдіть в налаштування цих програм. Як правило, там є опція очистити кеш-пам’яті.

Завантажте фотографії, аудіо і відео в хмарне сховище

Готові посперечатися, що саме фото, відео та аудіозаписи займають найбільше місця на вашому телефоні. Але вони можуть бути вам дороги, тому видаляти їх не потрібно. Зате можна вивантажити частину з них (або всі) в хмарне сховище. А для того, щоб бути спокійним, що з хмарою нічого не трапиться, можете продублювати свої дані на різні сервіси. Наприклад, відправити їх в Google Drive і в Dropbox. Або віддати кожен сервіс під щось одне. Щось буде хмарним сховищем ваших фотографій, щось підійде для відеозаписів і так далі.

Очистіть електронну пошту і повідомлення

Ще один спосіб економії місця – це видалення всіх текстових повідомлень як з месенджерів, так і з поштових скриньок. На перший погляд здається, що текстові повідомлення і листи не «загрожують» пам’яті вашого гаджета. Але це лише на перший погляд і в тому випадку, коли їх у вас від сили два десятки. А ось коли рахунок йде на тисячі, повідомлення можуть займати більшу частину вашого дискового простору. 

Резервне копіювання пристрою на SD-карту

Нарешті, якщо ви не можете розлучитися зі своїми дорогоцінними файлами, а хмарні сервіси не викликають у вас належної довіри, то саме час подумати про те, щоб зробити бекап даних іншим способом. Тобто використовувати для цього SD-карту.  Для цього способу, ясна річ, вам знадобиться телефон, який має слот розширення для SD-карт і додаткова картка (якщо раптом ваша основна забита під зав’язку). До речі, спосіб зберігання даних на SD-карті гарний ще й тим, що карта буде зашифрована для того, щоб її міг розпізнати лише ваш телефон. Так що дані будуть надійно захищені.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button