Новини

Android чи iOS: експерти назвали безпечнішу операційну систему

Під час конференції з комп’ютерної безпеки Black Hat дослідникам вдалося знайти чимало вразливостей в операційній системі iOS. Але як з’ясувалося, це лише верхівка айсберга: згідно з новим звітом, ОС Android виявилася значно надійніше свого конкурента. Настільки, що ціна її злому зросла за рік більш ніж в десять разів.

Приводом для занепокоєння експертів в області цифрової безпеки стали зміни прайсу компанії Zerodium – відомого брокера вразливостей. Критичний експлойт для Android-пристроїв, що не вимагає яких-небудь дій з боку користувача, сьогодні оцінюється в $ 2,5 мільйона. У той же час ціна за «діру» в системі безпеки iOS знизилася до $ 2 мільйонів. Злом «в один тап», при якому необхідно мінімальне «сприяння» власника смартфона Apple, подешевшав на третину – до $ 1 мільйона.

«Більшість експлойтів iOS пов’язані з роботою браузера Safari або месенджера iMessage. З огляду на зростаючу кількість всіляких дір в безпеці цієї платформи, ми просто змушені відмовляти від деяких з них і не оцінюємо їх зовсім », – заявив засновник Zerodium Чаук Бекрар.

Android vs iOS
Android vs iOS

У порівнянні з минулим роком ціна просунутого експлойта для Android зросла майже в 12 разів. Експерт зазначив, що через велику кількість пристроїв і версій ОС розробка універсального алгоритму злому займає дуже багато часу – на відміну від iOS, ядро якої однакове для безлічі гаджетів одного вендора.

Він стверджує, що завдяки зусиллям Google і Samsung безпека Android поліпшується з кожною новою версією, тому створення повних ланцюжків експлойтів для Android стало трудомістким завданням. Створювати їх зараз навіть складніше, ніж zero-click інструменти, які не потребують взаємодії з користувачем.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button