Статті

Xiaomi Mi Band 4: чи потрібен браслет неспортивній людині?

Коли фітнес-трекери тільки з’явилися, вони тут же стали надбанням фанатів бігу, присідань і турніків. Але з часом можливостей у цих гаджетів прибуло, тому сьогодні їх використовують не тільки для спорту. Не вірите? Ось і ми вирішили перевірити: видали співробітникові Xiaomi Mi Band 4 і попросили про чисто побутове тестування. Без спорту і відкривання браслетом пляшок, звичайно.

Не думай про секунди звисока

Всі ми добре знаємо, що найскладніше в будь-якій діяльності – правильно її спланувати. Адже часу ні на що не вистачає, а хотілося б встигнути зробити все задумане, включаючи дрібниці на зразок приготування їжі і прибирання. Так що перше неспортивне застосування Xiaomi Mi Band 4, що приходить в голову, – використовувати його як годинник з секундоміром. Смартфон для цього не дуже-то годиться – хоча б тому, що його доведеться тягати з собою навіть по дому. Зате трекер компактніше і легше звичайного наручного годинника.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

І справді. Починаємо прямо з ранку: поки на плиті готуються яйця «в мішечок», а в кавоварці шипить еспресо, виділяємо пару хвилин, щоб полистати стрічку Facebook. Раніше треба було орієнтувався по годиннику на стіні. З браслетом ж можна хоч на диван прилягти, тому що секундомір завжди поруч, а екранчик включається, ледь підносиш його до очей. Та й знімати його для миття посуду після сніданку нема чого – потрапляння води гаджет витримує спокійно. Те ж саме, до речі, стосується гоління і чищення зубів.

Начебто мова про дрібниці, але з них складається кожен день. А хронометр, який завжди з тобою, дозволяє хоч якось упорядкувати побутовий хаос, викроюючи хвилину-другу на великі звершення.

Здоровий дух в звичайному тілі

Ще одна проблема людини з урбаністичною чорнотою навколо очей – здоровий сон. Вірніше, його відсутність. Тому що організм влаштований хитро: вирубуватись по команді він не вміє, зате вимагає для відпочинку особливі умови і змінює глибину забуття на свій розсуд. Ось і виходить, що одного ранку пробуджуєшся зі свіжою головою, а іншого разу – як після нокауту. Більшість людей фізично не пристосовані до того, щоб лягати і вставати строго за графіком. На жаль в Xiaomi Mi Band 4 немає функції розумного будильника як у його конкурентів, проте ви можете переглянути фази сну, та спланувати своє пробудження наступного разу вже по ним.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Всупереч розхожій думці, вимірювання пульсу буде в нагоді не тільки спортсменам і пацієнтам кардіологічного відділення, але взагалі всім. Xiaomi Mi Band 4 стежить за цим показником цілодобово, вчасно натякаючи, коли треба зробити перерву в роботі або відставити убік чашку з кавою. А вийшовши на вулицю розумний прилад заодно рахує кількість кроків.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Не надійтеся, що трекер зробить ваш образ життя більш рухливим, якщо самі того не хочете. Але він з тих гаджетів, які вказують на недостатню фізичну активність. Сидите на місці довше години – отримуєте повідомлення. Вважається, що за день людина повинна проходити хоча б 10 000 кроків, щоб знизити ризик серцевих захворювань і тримати себе в тонусі. 

Бойовий товариш мобільника

Нарешті, поза спортзалів і бігових майданчиків Xiaomi Mi Band 4 гарний як доповнення до смартфону. І мова не про програму Mi Fit, з якою браслет можна використовувати за прямим призначенням. Ні, існують і більш повсякденні функції – такі, наприклад, як фотографія. Досить прив’язати трекер до телефону, щоб одним тапом управляти зйомкою на відстані. На ділі це набагато зручніше, ніж користуватися звичайним таймером – раптом хтось із друзів недоречно моргне?

Але залишимо Селфі любителям. Смартфон не станеш тягати з собою всюди (зазвичай він лежить десь на столі або поличці), а повідомлень на нього протягом дня приходить безліч – і по роботі, і так. Band 4 приймає їх миттєво і навіть дозволяє читати перші рядки, щоб оцінити важливість теми. Браслет усюди поруч – береш його в душ і залишєшся в курсі, хто дзвонив і що прислали. А якщо мобільник загубився десь в купі речей, трекер без проблем його відшукає.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

За три дні випробувань Xiaomi Mi Band 4 не зажадав підзарядок, хоча вимірював пульс, рахував кроки, стежив за сном, працював в парі з мобільником і зробив життя трохи комфортніше. Без будь-якого спорту, якщо вже домовилися. Тому не варто бачити в фітнес-трекер одною лише підмогою для фізичних вправ. Він допомагає в будь-якій справі.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button