Статті

Пам’ять телефону заповнена, але там нічого немає – що робити?

Багато хто стикався з ситуацією, коли на телефоні зберігається не так багато файлів, однак пам’ять все одно чимось зайнята. Переглянути всі папки вручну практично неможливо, тому ми розповімо про найпопулярніші причини “раптово” забитої пам’яті смартфона.

Галерея

Значний об’єм пам’яті на телефоні займають не тільки великі додатки, але і звичайні фотографії, які робить сам користувач. Чим вище їх якість, тим більше місця вони займають. Зображення забивають пам’ять поступово і непомітно, адже окремо вони важать небагато, але у великій кількості можуть серйозно завантажити мобільний пристрій.

Гірше справи йдуть зі знятими відеороликами – навіть файл, який триває хвилину, може мати величезну вагу. Ролики високої якості заб’ють пам’ять ще швидше, тому користувачам необхідно періодично очищати галерею, наприклад, вивантажуючи відео на Google Фото.

Кеш

У кожної програми на телефоні є свій кеш – буфер, який зберігає тимчасові файли для швидкого доступу до них. На жаль, за швидкий доступ доводиться платити вільним місцем на телефоні, і розмір кеша деяких додатків може досягати гігабайт пам’яті. Щоб перевірити і очистити кеш додатків, необхідно знайти розділ з ними в нлаштуваннях телефону.

Важливо! Кеш кожної програми очищується окремо, тому в першу чергу необхідно перевірити найбільш використовувані з них: соціальні мережі, браузери і т.д. У них зберігається найбільше тимчасових файлів (музики, посилань, вкладок і ін.), А значить і кеш в таких додатках займає найбільше пам’яті.

Ми продемонструємо це на прикладі YouTube:

WhatsApp

Користувачеві не обов’язково зберігати на телефон файли самостійно – деякі додатки зроблять це за нього. Одним з них є WhatsApp, який автоматично зберігає всі отримані дані в пам’ять телефону.

Знайти їх можна як в галереї, так і в папці WhatsApp, використовуючи менеджер файлів. Крім отриманих там можуть перебувати відправлені файли, шпалери, стікери, фотографії профілів та інші папки, які досить швидко забивають пам’ять телефону.

Telegram

Ще один додаток, що самовільно зберігає отримані файли на телефон – Telegram. Знайти їх можна в однойменній теці, де будуть міститися фотографії, відеоролики, документи і аудіофайли. Щоб звільнити пам’ять, достатньо видалити вміст цих папок і періодично перевіряти, скільки вони пам’яті займають (зробити це можна через будь-який диспетчер файлів).

Автооновлення додатків

Включене в Google Play автоматичне оновлення додатків може серйозно забити пам’ять телефону – з кожним оновленням розмір програм буде поступово збільшуватися. Щоб уникнути цього, необхідно відключити автоматичне оновлення і оновлювати вручну тільки дійсно важливі та потрібні програми. Звичайно, це дуже незручно.

Папка .thumbnails

Часто в причинах забитої пам’яті звинувачують папку .thumbnails, яка зберігає ескізи всіх відкритих на телефоні зображень. Навіть якщо користувач видалить саме зображення, його міні-копія продовжить зберігатися в цій папці. Згодом папка може “важити” більше гігабайта.

Якщо питання нестачі пам’яті стоїть особливо гостро, доведеться відмовитися від цієї опції.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button