Новини

Соціальна нерівність: українці отримають зовсім різні платіжки за електрику

Вже з 1 липня ми сплачуватимемо за світло по зовсім іншій системі.

Днями Кабінет міністрів України запропонував новітню систему тарифікації, що одразу ж викликала чимало запитань у громадян. Скільки ж тепер ми платитимемо за світло та від чого залежатиме ціна за кіловат?

Відповідно до нової системи тарифікації зекономити на світлі буде напрочуд важко. Адже тепер ціна за 1 кВт*год напряму залежатиме від того, скільки електрики ви спожили за місяць. Найдоступнішим тариф стане для тих громадян, які використовують не більше 100 кВт*год за місяць. Вони платитимуть всього 1,68 гривні за кіловат. Цю ціну можна у якісь мірі вважати пільговою, адже так мало електроенергії використовують зазвичай незахищені категорії населення.

Для домогосподарств, що використовують більше енергоресурсу, ціни будуть значно вищими. Якщо в середньому за місяць ви «зпалюєте» від 100 до 300 кіловатів енергії, платити на кожну електроодиницю доведеться 2,4 гривні. Споживаючи 300-500 кВт*год – отримаєте ставку в розмірі майже 3 гривні за кіловат. А для господарів, що використовують понад 500 кіловатів, ціна буде просто таки непідйомною – 4 гривні за одиницю енергії.

У свій захист Міністерство енергетики стверджує, що такі тарифи є повністю обґрунтованими. Адже лише на доставку до квартири вже згенерованої одиниці енергії витрачається 1,51 гривні. А собівартість струму, тобто ціна його виробництва і доставки до осель українців, у різних областях коливається від 2,5 до 4 гривень. Наразі ж українці сплачують за користування електроенергією ледь не удвічі менше за її реальну вартість.

Отож зекономити на електриці тепер вдасться лише тим, хто потрапляє у категорію споживання до 100 кВт*год за місяць. Враховуючи, що лише холодильник, який є у кожному домі, використовує близько 40 кіловатів струму протягом місяця, важко уявити такого ощадливого споживача. Отож нам залишається лише занепокоєно очікувати нових платіжок за світло та сподіватися на якнайнижчу ціну.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button