Статті

PuffinOS: ОС яка вже зараз в десятеро швидша Android

Обговорення
PuffinOS

У нас вже давно немає претензій до швидкодії Android. Google довела свою операційну систему до такого стану, коли вона здатна не тільки обробляти елементи інтерфейсу без найменших труднощів, але і виконувати деякі завдання навіть краще, ніж iOS. Незважаючи на це є розробники, які вважають, що Android – це не найкраща мобільна ОС, оскільки здатна забезпечувати стабільну роботу в основному флагманських пристроїв, тоді як недорогі все ще змушені терпіти фрізи і пригальмовування.


Розробники студії CloudMosa зібрали на Kickstarter гроші на розробку нової операційної системи PuffinOS. На відміну від звичних нам платформ, вона практично не покладається на апаратне забезпечення смартфона, виконуючи більшу частину обчислень в хмарі. За задумом розробників, це дозволить Puffin OS обробляти важкі завдання швидше, ніж це роблять Android-смартфони з порівнянною апаратної начинкою. Живий приклад – Nokia 1 і Redmi Go, на яких вона ще на стадії тестування працює приблизно в 10 разів швидше, ніж Android Go .

Найшвидша ОС для смартфонів

Само собою, для роботи пристроїв під управлінням PuffinOS знадобиться стабільне інтернет-з’єднання. Втім, розробники запевняють, що буде досить самого факту його наявності, тоді як швидкість грає не першорядну роль. Так, для стабільної роботи гаджета буде досить підключення до мереж 2,5G, так само відомих, як H +. При його відсутності користувачеві буде доступний тільки базовий набір функцій на зразок SMS і телефонних дзвінків.

Незважаючи на те що на старті у PuffinOS немає власного каталогу додатків, планується, що він з’явиться в майбутньому, а весь софт буде заснований на базі стандарту PWA (Progressive Web Apps). По суті, це звичні всім веб-сайти, позбавлені від зайвих елементів і адаптовані для роботи на мобільних пристроях, які можна навіть на завантажувати на пристрій, а активувати в веб-браузері.

PuffinOS

На PWA вже перейшли багато популярних сервісів та соціальних мереж на кшталт Instagram, Twitter, Telegram, а тому проблем сумісності з більшістю використовуваних сервісів швидше за все не буде. Правда, не дуже зрозуміло, як на PuffinOS запускати ігри. Не виключено, що важкі тайтли операційка не зможе запускати взагалі, тільки якісь легкі тайм-кілери. Зрештою, не можна виключати і альтернативного розвитку подій.

Найперспективніша ОС?

Ідея, яка лежить в основі PuffinOS, – досить цікава. Зрештою, якщо можна перенести в хмару ігри та програми, то чому не можна зробити те ж саме з операційною системою? Безумовно, під час відсутності інтернету пристрої на PuffinOS будуть практично безпорадними, але тут важливо розуміти, що навіть Android-смартфони, які нібито не залежать від підключення до мережі, мало на що здатні, працюючи в офлайн-режимі. Тому чому б ні?

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Motorola RAZR: гнучкий смартфон з високою ціною та середніми характеристиками

В минуле

Oppo Reno 2 отримає лише двократне зближення

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.