Статті

Які наслідки матиме гіпотетичне об’єднання Київстар, Vodafone і lifecell

У кожній країні працює відразу кілька великих мобільних компаній. У кожної з них є свої мобільні станції, центральні елементи, транспортна мережа, частотні дозволи. А що якщо об’єднати всі ці можливості в одну компанію? Розповімо про плюси і мінуси такого злиття.


Якщо ви думаєте, що це лише наші фантазії, то це далеко не так. Створення єдиних операторів висувалося в різний час і в різних країнах під тим або іншим приводом. Наприклад в Україні, спочатку хотіли зробити єдиного оператора 5G і віддати тільки йому дозвіл на роботу в частотному діапазоні 4,4 – 4,8 ГГц. І до кінця поки від цієї ідеї ще не відмовилися. Але у такого об’єднання є як переваги, так і недоліки.

Плюси

Тільки уявіть собі, якщо всі мобільні станції стали б належати лише єдиному оператору. Тоді будь-який абонент був би на зв’язку, якби його смартфон або телефон зловив би сигнал від будь-якої вишки в країні.

Але ще більше переваг було б від об’єднання частотного спектра всіх операторів. Найчастіше він практично порожній у якихось операторів і перевантажений – у інших, більш підприємливих. Так ось об’єднання спектра дозволило б усім абонентам дати приблизно рівні та досить високі швидкості.

За рахунок об’єднання частотного спектра можна буде досягнути високих швидкостей мобільного інтернету в будь-якому регіоні.

Ще один істотний плюс – це єдина транспортна мережа. Часто низькі швидкості мобільного інтернету не можуть піднятися саме через нерозвиненість, перевантаження або старіння транспортного устаткування між мобільними вишками і центром мережі.

Але окремі оператори можуть дозволити собі волоконно-оптичну мережу, яка використовується лише частково. У разі об’єднання всіх операторів більше станцій змогли б отримати доступ до швидкісного транспорту.

Крім того, єдиний оператор міг би об’єднати персонал, зайнятий в будівництві, обслуговуванні і налаштуванню мережі, що дозволило б розвивати єдину компанію більш гармонійно в масштабах великої країни.

Мобільна вишка

Мінуси

Гладко було на папері, але забули про ями. Саме так коротко можна було описати всі причини, через які таке об’єднання практично неможливе і завдало б більше шкоди, ніж користі.

Найголовнішим недоліком єдиного мобільного оператора стане повна відсутність будь-якої конкуренції в мобільному зв’язку в масштабах всієї країни. Всі ми прекрасно знаємо, бачимо і стикаємося в житті як з тим, як поводяться монополії (наприклад, в Україні до недавнього часу – газова).

Головний недолік – це відсутність конкуренції

Єдиному оператору ні з ким конкурувати і боротися за абонентів, які просто не зможуть вибирати. Тому розвиватися єдина мобільна компанія буде лише по директивним наказам від керівництва країни. Тобто “на ручнику”, та ще й вимагати постійні бюджетні інвестиції на такі проекти.

Ціни на мобільний зв’язок будуть рости настільки швидко, наскільки це буде можливо і зупинить зростання тільки наказ держави з щорічним підвищенням на індекс інфляції. Ну ви це теж все бачили і знаєте.

Ще один істотний мінус в тому, що великим частотним ресурсом буде куди складніше управляти. Можливості смартфонів сильно обмежені у вимірах і оператору буде дуже складно рівномірно розподілити всіх в рівній пропорції.

Також мережі різних операторів побудовані на обладнанні різних виробників. Налагоджувати їх спільну роботу дуже складно і на гармонізацію мережі пішло б багато років.

Вишка

Конкуренція понад усе

Саме жорстка конкуренція дозволяє триматися тарифами на мобільний зв’язок в Україні на одному з найнижчих рівнів у всьому світі. При цьому багато читачів відзначають, що якість голосового зв’язку і швидкість мобільно інтернету значно краще, ніж в більшості країн Європи.

Тому ми вважаємо, що об’єднання мобільних операторів однозначно стане злом.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Новини по темі

Back to top button