Як виглядав і яку швидкість мав «безпровідний зв’язок», який винайшли ще до народження Христа

Зараз на головній

Засоби зв’язку древніх людей не обмежувалися листами і поштовими птахами, існував й інший, більш швидкий засіб зв’язку. Завдяки йому наші предки передавали екстрені повідомлення, які повинні були дійти до адресата якнайшвидше.


У стародавньому Римі

Сторожові пости, які розташовувалися на вежах навколо поселень, розпалювали сигнальні вогнища при наближенні ворога. Так жителі були вчасно попереджені: застигнути зненацька їх вже не вдавалося.

Іноді такі пости влаштовувалися не на вежах, а прямо на деревах, і багаття розпалювалися там само. Це було куди більш пожежонебезпечно, але люди вибирали ризик пожежі ніж небезпеку збройного нападу.

Легенди донесли до нас історію про те, як за допомогою ланцюжка сигнальних вогнів була передана звістка про падіння Трої.

За допомогою вогнів можна було передавати досить складні повідомлення. Вони кодувалися за допомогою числа і розташування вогнищ. Вже в II столітті до нашої ери римляни навчилися передавати навіть повідомлення по буквах, використовуючи різні комбінації факелів.

В Китаї

У стародавньому Китаї поширення отримав трохи інший спосіб. Там вважали за краще не розпалювати багаття, а гасити вже розпалені, що було набагато швидше.

Пости з вогнищами розташовувалися навіть на Великій китайській стіні. Вони знаходилися на досить великій відстані, але в зоні видимості один одного.

Китайці могли подавати сигнали не тільки за допомогою диму або вогню, але і за допомогою барабанного бою. Також вежі, що служили платформами для багать, розташовувалися уздовж доріг і будувалися на різних височинах природного походження: горах і горбах.

Швидкість передачі даних

На ті часи швидкість передачі новин за допомогою вогнів вважалася дуже великою. Візантійська сигнальна система, споруджена в IX столітті, простяглася на 720 км.

З одного її кінця до іншого інформацію можна було передати всього за годину!

Відстань між вежами була від 56 до 97 км. Таким чином, незважаючи на велику протяжність системи, в ній було задіяно не так багато станцій, що теж позитивно позначалося на швидкості передачі.

Що стосується багать на Великій Китайській стіні, то з їх допомогою ще до нашої ери можна було передати новину про вторгнення ворога з кордону до Пекіна за один день, що для того часу вважалося дуже швидко. Це допомагало своєчасно вжити заходів проти загарбників і ефективно організувати оборону.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
510Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей