“Дія” буде працювати з приватного сервера: що це значить для користувачів

Зараз на головній

Як повідомило в п’ятницю, сьомого числа, в своєму телеграм-каналі Міністерство цифрової трансформації України, додаток «Дія» розгорне другу бекенд-інфраструктуру на приватному сервері в хмарному дата-сервері GigaCloud. Що це може означати для простих користувачів?


Як буде працювати додаток

За словами Олексія Віскуба, першого заступника міністра цифрової трансформації, коли Міністерство готувало закон про введення цифрових паспортів, воно прекрасно усвідомлювало про те, що сервіси повинні працювати безперебійно, інакше у українців можуть виникнути неприємні проблеми в самий невідповідний момент. Саме тому інфраструктура дублюється – вона розгортається на GigaCloud, а також в основному центрі DeNovo Мінціфри перейде на приватне хмарне сховище (HPI).

Завдяки цьому «Дія» буде працювати на базі відразу двох дата-центрів, географічно розподілених на різних територіях. Вони будуть пов’язані між собою незалежними оптичними лінками і працювати за принципом «Active-Active».

Також на даний момент Міністерство цифрової трансформації будує спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації особливий дата-центр, який також буде використовуватися для того, щоб резервувати критичні державні реєстри та інформаційні системи.

Однією з причин, які схилили Міністерство цифрової трансформації до подібного рішення, став програмний збій, що стався в п’ятницю на серверах хостинг-провайлера DeNovo. Через це спостерігалися збої в роботі багатьох державних сервісів, включаючи «Дію».

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації, проблема була пов’язана з кодом самого базового системного рівня і носила вкрай складний технологічний характер. Зараз вона вже успішно вирішена і працює, як і раніше, в штатному режимі. Точні терміни повноцінного переведення додатка «Дія» на дві платформи відразу поки що не називаються, проте, судячи з усього, це повинно відбутися в найближчі терміни.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
510Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей