Українців попередили: банки придумали новий спосіб трясти боржників

Зараз на головній

Українців, які беруть гроші в кредит, попередили про те, що банки придумали ряд незаконних способів «трясти» боржників. І це незважаючи на те, що недавно було прийнято закон про захист людей від недобросовісних колекторів!


Як банки порушують права українців

За словами Ростислава Кравця, старшого партнера АТ “Кравець і партнери”, одним з порівняно нових методів шахрайства з кредитами є виконавчі написи на договорах, які були завірені нотаріально, або ж після рішення суду, або після закінчення терміну позовної давності.

Найчастіше подібними порушеннями зловживає Укрсоцбанк, особливо після приєднання до «Альфа банку». Так, в одній з недавно розглянутих справ з приводу заборгованості судом було угледіно, що нотаріус, який вчинив виконавчий напис, не отримав оригінал нотаріально посвідченого договору, тобто, іншими словами, банк приписав заборгованість, якої юридично не було.

При цьому банк не врахував висновки суду, навіть не дивлячись на те, що вони були зроблені самим Верховним судом України, в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 10 жовтня 2018 з справі № 398/4514/15-с.

Як ми писали раніше, нещодавно прийнятий закон про захист позичальників забороняє всі «улюблені» недобросовісними колекторами методи впливу на боржників, в тому числі загрози, створення порнографічних колажів, різні форми неетичної поведінки, багатогодинний автодозвон, а також взаємодія з третіми особами. Є також інші заборони, які стосуються як початкових кредиторів, так і колекторських фірм, яким передають заборгованості клієнтів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
510Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей