Softnews

Це просте налаштування зробить ваш Android-телефон помітно швидшим

Якщо у вас старий або дуже бюджетний Android-телефон, який пригальмовує при роботі, і ситуацію не виправляє ні чистка пам’яті, ні видалення зайвих додатків, може допомогти одне маловідоме, але ефективне налаштування.

Йдеться про відключення анімацій інтерфейсу. Саме вони заважають нормальній роботі гаджета, оскільки на відображення красивих переходів йде чимало ресурсів системи.

Гальмує телефон Андроїд – що робити?

В першу чергу – активуємо доступ до налаштувань для розробників. Цю опцію ховають глибше: спочатку треба зайти в головне меню налаштувань, потім в інформацію про телефон, і 5 разів швидко натиснути на версію прошивки:

Якщо все зроблено правильно, з’явиться повідомлення «Ви стали розробником!». Далі клікати не потрібно, при наступних натисканнях система просто покаже напис «Ви вже розробник»:

Тепер в меню налаштувань (в загальних, або в «Розширених») ви знайдете новий розділ «Для розробників»:

Заходимо і прокручуємо сторінку до появи 3 пунктів з анімацією, вони зазвичай знаходяться в самому низу списку:

І відключаємо абсолютно всі анімації:

Готово.

Тепер всі переходи в інтерфейсі відбуватимуться миттєво, без відтворення плавних анімацій, які на слабких смартфонах часто підгальмовують. У перші хвилини після зміни налаштувань це може кидатися в очі, але звикаєш досить швидко і телефон починає здаватися більш спритним.

Звичайно, відключення анімації рятує не завжди. Слабкі смартфони зазвичай мають цілий комплекс проблем із забитою пам’яттю, недоліком оперативки і оптимізацією.

Розвантажити і злегка прискорити пристрій допоможуть наступні поради:

  • Не заповнюйте сховище повністю. Для нормальної роботи Android потрібен певний об’єм вільної пам’яті (бажано 1-2 Гб). Якщо її недостатньо, ОС буде стискати частину системних даних, що серйозно позначиться на роботі смартфона.
  • Не тримайте багато запущених програм у фоновому режимі. Наприклад, соцмережі можуть зжирати 200+ Мбайт оперативки працюючи у фоновому режимі. Якщо на пристрої багато пам’яті – це непомітно, а ось якщо 1-2 Гб – вже відчутно. Краще ставити замочок тільки на програми на кшталт месенджерів, звідки повинні приходити важливі повідомлення, а решту невикористаного софту періодично підчищати в диспетчері багатозадачності.
  • Обмежте кількість програм у фоні. Це робиться в «Меню розробника», біля анімацій. Налаштування ріже багатозадачність, але дозволяє виграти в швидкості на старих телефонах з нестачею ОЗП. Якщо пристрій має 1-2 ГБ оперативної пам’яті, фонову роботу варто обмежити до 4-5 додатків.

  • Використовуйте «швидкі» флешки. Карти пам’яті мають різну швидкість читання / запису. У найдешевших флешок вона нижче, ніж швидкість вбудованої пам’яті телефону, і коли звідти беруться великі масиви даних (копіювання чи наступне поширення музики, відео), пристрій починає пригальмовувати. Купуйте флешки Class10 і вище, коштують вони незначно дорожче, але різниця у використанні велика.
  • Не оновлюйтесь. Приємно отримувати нові функції з оновленням софту, але найчастіше слабкі пристрої втрачають в продуктивності з кожною свіжою версією Android. Причина на поверхні – нові версії ОС розраховані на свіжі моделі пристроїв з більш потужним залізом. Тому якщо старенький девайс працює нормально, має сенс уважно підходити до оновлень: не тільки Android, а й важливих для вас додатків. Щоб не поміняти стабільність роботи на якісь функції, які цілком можуть виявитися непотрібними.

Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button