Чим загрожує втрата смартфону в 2021 році

Зараз на головній

Втрата телефону – це неприємно, але не смертельно. Гаджет можна купити новий, нехай і доведеться витратитися. А звичний номер легко відновити через мобільного оператора. Але так здається тільки на перший погляд. Варто вашому телефону потрапити в руки до людини з недобрими намірами і специфічним набором знань хоча б на один день – проблем буде достатньо.


Розглянемо, до яких наслідків може теоретично привести загублений смартфон в наш час.

Чим загрожує втрачений телефон?

Сучасні телефони захищені паролями, сканерами відбитків пальців або системою розпізнавання осіб. Наявність цих технологій створює помилкове відчуття захищеності ваших даних. Адже щоб до них дістатися, зловмисникові навіть не потрібно розблокувати пристрій.

SIM-карта

Ніякі паролі не завадять третім особам здійснити просту дію – витягнути SIM-карту з вашого телефону, а потім вставити її в інший. В теорії користуватися чужою сімкою може перешкодити PIN-код, але більшість людей зараз ним не користуються. А у кого PIN стоїть, найчастіше це 2 стандартні комбінації, які за замовчуванням встановлюють мобільні оператори – 0000 і 1111.

PIN-код зламав популярні Android смартфони

Спроб для введення PIN-коду дається 3, а комбінації 2, тому шанс успішного підключення чужої сімки наближується до 100%. А якщо є доступ до номеру, то отримати доступ і до його рахунку – легка справа. Досить скористатися особистим кабінетом через сайт мобільного оператора або їх мобільним додатком. Вікно авторизації з вимогою пароля або коду – теж не проблема.

Тут на допомогу приходить чарівна кнопка «Не пам’ятаю пароль». Для відновлення пароля оператор надішле код на номер, який вже в руках зловмисників. Залогінившись в особистий кабінет, можна без проблем перевести всі наявні на рахунку гроші хоч на інший номер, хоч на карту. Вважайте, що вас вже обікрали, навіть не доходячи до розкриття банківських додатків.

Електронна пошта

До номеру телефону може бути прив’язана і електронна пошта. І для неї теж можна запросити відновлення пароля. Правда, на більшості популярних сервісів одного номера з кодом буде недостатньо. Наприклад, інколи пошта вимагатиме ще й ім’я з прізвищем. Однак і це не така вже й серйозна проблема, знаючи номер телефону, нескладно пробити дані власника. Таким займаються боти в Telegram, сервіси в даркнеті, а іноді інформація взагалі лежить у відкритому доступі.

Через пошту зломщик отримає доступ до всього листуванням з вашого основного ящика. А там можуть знаходитися як подробиці особистого життя, так і обговорення конфіденційних робочих питань. Джерело інформації для шантажу і подальших розводів на гроші.

Соціальні мережі та месенджери

месенджер

Маючи в своєму розпорядженні ваш номер і електронну пошту, зловмисникові не складе ніяких труднощів отримати доступ до прив’язаних до них соціальних мереж і месенджерів. Процедури відновлення пароля проходять за аналогічним сценарієм, все необхідне для цього є. А тепер уявіть, що стороння людина може нарити у вашому Facebook, Instagram, WhatsApp, Telegram.

Знову ж, купа матеріалів для шантажу, починаючи від особистих листувань, закінчуючи приватними фотографіями, які ви могли відіслати коханій людині. У соціальних мережах доступний ще і список друзів, з вашого облікового запису зловмисник може почати надсилати їм прохання позичити гроші, прикрившись критичною ситуацією. Чуйних людей багато, хтось таки поведеться. Всі палиці в результаті все одно полетять у вас.

Деякі користувачі мають звичку пересилати важливу інформацію самим собі, користуючись соціальними мережами як зручним блокнотом. У деяких там зберігаються скани документів, в тому числі і копії паспортів. І це, мабуть, найгірше. З копією паспорта шахраї можуть оформити на вас кредит через онлайн-позики, де дані толком не перевіряють. Доведеться довго бігати по судах, доводячи, що займ брали не ви.

Як уникнути неприємностей

Якщо ви уважно читали статтю, то звернули увагу, що весь злочинний ланцюжок з отримання особистих даних, почався з доступу до SIM-картки. Тому перше, що варто зробити – змінити стандартний PIN-код на що-небудь більш надійне. Ніяких чотирьох однакових цифр поспіль і дат народження, виберіть щось менш чітке, але щоб було легко запам’ятати.

Ускладнити життя шахраям допоможе і подвійна аутентифікація. Вона доступна для соціальних мереж, електронної пошти, месенджерів і взагалі всіх важливих сервісів. З подвійною аутентификацією залогінитися і відновити пароль, маючи на руках лише номер, просто не вийде.

Ну і, звичайно, не варто забувати і про своєчасні дії при втраті смартфона. Краще перестрахуватися, заблокувати SIM-карту, переприв’язати акаунти на інший номер через технічну підтримку, а при необхідності тимчасово заблокувати ще й банківські карти, адже до них шахраї також могли отримати доступ.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,969Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей