Хто, як і для чого придумав символ @ – “собака”, “черв’як”, “равлик”

Зараз на головній

Цей символ з’явився в нашому житті відносно недавно. З появою електронної пошти ми стали користуватися символом @ «собака». Звичайно ж, офіційна назва у нього зовсім інше – комерційне at. Але чи знаєте ви, чому нього саме така, і який взагалі у типографського символу зв’язок з твариною? Напевно, відповідь знайдеться у небагатьох. Давайте ж дізнаємося більше про цей цікавий знак, тим більше, що у нього є своя цікава історія.


Історія символу @

Точне походження цього символу залишається загадкою. Найбільш традиційна гіпотеза свідчить, що знак з’явився в епоху Середньовіччя, як скорочення прийменника ad (до, на, у, при). При цьому злилися букви a і d. Але відносно недавно з’явилася інша версія. У листах флорентійських купців виявилася фраза про «ціну однієї @». Вчені вирішили, що мова могла йти про стандартну амфору, як про одиницю об’єму. А пізніше знак знайшли і в іберійській писемності. Народ цей проживав на території сучасної Іспанії приблизно 5 тисяч років тому. Символ @ у іберів означав особливу міру ваги і об’єму, арроба. В Іспанії в середні віки вона становила близько 11,5 кг. Саме слово є похідним від арабського ар-руб або «чверть» (чверть від ста фунтів). А одну з перших згадок символу @ знайшли в арагонских рукописах, датованих ще 1448 роком.

Схожі на «собаку» знаки зустрічалися і в книгах XVI-XVII століть і навіть на титульному аркуші Судебника Івана Грозного. Але в даному випадку варто вести мову про прикрашеної завитком букві «аз», відповідної одиниці в кириличній системі числення.

Але популяризації цього символу допомогла англійська бухгалтерія. Там символ @ став застосовуватися в якості простої заміни прийменника at. І стали з’являтися фрази, на кшталт, 5 apples at 1 dollar. А коли з’явилися друкарські машинки, такий потрібний символ знайшовся і на клавіатурі, з часом звідти перекочувавши і на клавіатуру комп’ютера.

Як собака @ з’явилася в e-mail?

Офіційною датою появи електронної пошти значиться 1971 рік. Але програмісту Рею Томлінсону знадобився якийсь символ, який стояв би між ім’ям користувача і назвою хоста. Це знак мав бути зручним і функціональним. На цю роль відмінно підійшов @, який вже був на клавіатурі, а до того ж ніде, крім бухгалтерії, і не використовувався. Та й в прочитанні адреси став досить логічним [email protected] або user at company, user з company. Сьогодні символ використовується і в інших місцях і службах: мовах програмування, в хімії, в сленгу, інтернет-сервісах.

Як собаку @ називають на інших мовах?

Залишилося зрозуміти, чому ж цей символ називають «собакою»? На подив, так його називають тільки на просторах СНД. Англійською знак «собака» як і раніше називають at, в Італії він – «равлик» (chiocciola) і в Україні теж (також «песик»), в Угорщині – черв’як (kukac), а в Болгарії – взагалі мавпочка А (Маймун), хоча офіційно – все ще at, в Фінляндії – якесь нявкання miuku-mauku або miumau, оскільки символ схожий на згорнутого в клубок кота, але офіційно, знову ж таки – ät-merkki або знак at. Є свої позначення для цього знака і в інших країнах. Але той факт, що символ @ в кожній культурі має свою назву, говорить про його популярність і спроби інтернет-користувачів зробити з нього небанальний мем.

Собакою ж у нас прозвали цей символ не випадково. Простежується зв’язок з персонажем комп’ютерної гри Adventure («Пригоди»). Свого часу вона була дуже популярною на зорі популяризації у нас комп’ютерних технологій та інтернету. Там головний герой супроводжувався собакою, але оскільки графіка була ще примітивною, то тварина позначалася символом @.

Є для цього символу і спеціальний код в Абетці Морзе • – – • – •. І він теж обраний невипадково, будучи поєднанням латинських букв А і С. Адже саме в їх «склейці» можна знайти основу для знака @.

Як набрати символ «песик» @ на клавіатурі

Для того щоб надрукувати символ «собака» (@) на клавіатурі ноутбука або комп’ютера використовуйте комбінацію клавіш SHIFT + 2 в англійській розкладці клавіатури.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей