Про ці “секретні” функції клавіатури на Android-смартфонах ви точно не знали

Зараз на головній

Помітили, що не всі користувачі смартфонів, що працюють на системі Android знають про всі корисні функції клавіатури Gboard. Оскільки для тих, хто не знає про ці функції вони виявляться новими і прихованими, їх можна назвати “секретними”.


Це клавіатура від компанії Google, яка стандартно працює на більшості смартфонів на ОС Android. Давайте зараз розглянемо які функції можна застосувати для повноцінного і комфортного використання клавіатури.

1. Набір жестами

Ця функція дозволяє набирати текст на клавіатурі, не друкуючи його натискаючи пальцями на окрему букву, а “писати” текст жестами.

Працює так: утримуємо великий або вказівний палець на будь-який букві клавіатури з якої хочемо почати друк слова і не відпускаючи палець ведемо його до наступної букви слова і так далі, поки не напишемо все слово.

Наприклад, щоб написати слово “привіт” треба утримувати палець на букві “п” і не відпускаючи палець вести його по черзі до кожної букви слова. Вуаля! Отримуємо слово. На ілюстрації показано, що при такому введенні по сліду пальця проходить синя лінія по клавіатурі.

2. Введення голосом

На клавіатурі є можливість введення тексту голосом. Тобто при активації цієї функції ви зможете диктувати голосом потрібні слова і розділові знаки, а смартфон буде сам їх друкувати.

  1. Щоб активувати функцію натискаємо на значок мікрофона.

2. Далі з’являється рамка, в якій відображається текст, надрукований смартфоном з ваших слів які ви говорите. Щоб таким чином поставити якийсь знак, потрібно проговорити його голосом. Наприклад сказати: “Привіт” потім “кома” або “крапка”

3. Зручне переміщення курсору

На клавіатурі можна переміщати курсор по тексту, якщо нам потрібно виправити якусь букву або поставити розділовий знак.

Це працює так: утримуємо клавішу “пробіл” і не відпускаючи її переміщуємо по порожній клавіатурі палець ліворуч або праворуч до потрібного місця.

4. Додаткові функції

Натиснувши на спеціальну кнопку в вигляді літери “G” можна вибрати додаткові функції клавіатури. Наприклад:

  • Швидкий пошук будь-якої інформації
  • Перекладач
  • Відеоролики з YouTube
  • Карти Google

Далі відкриватися невелике меню, в якому можна вибрати необхідні функції на самій клавіатурі.

За допомогою пошуку Google, можна подивитися, наприклад, курс валют або погоду. Перекладачем можна відразу переводити введений текст, іноді це дуже зручно. Можна відразу ж знайти якесь відео з YouTube або потрібне місце на Google-картах.

Клавіатура може бути зовсім не так проста, як може здаватися. Користуйтеся усіма її функціями, щоб зробити її максимально зручною і комфортною у використанні.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,970Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей