Статті

Які смс-повідомлення найчастіше відправляють шахраї та як на них реагувати

При відправленні повідомлень шахраї роблять основний наголос на емоції жертви: страх, паніку, занепокоєння, або, навпаки, радість і бажання. Яких SMS-повідомлень потрібно побоюватися? Чому не можна переходити за посиланнями в SMS?

Фішингові повідомлення

Через поширення смартфонів з мобільним інтернетом шахраї все частіше використовують SMS-фішинг. Його суть полягає в тому, щоб змусити жертву перейти за посиланням, зазначеним в повідомленні.

Зміст SMS може бути різним:

 • “Ви стали переможцем конкурсу, заберіть свій приз за посиланням”.
 • “Абонент “X” намагається зв’язатися з вами / відправити вам фото, дізнайтеся подробиці за посиланням”.
 • “Ваш профіль / акаунт зламаний, перейдіть за посиланням, щоб змінити пароль”.
 • “На честь своєї річниці компанія “X” дарує подарунки. Заберіть свій, перейшовши за посиланням”.
 • “Підключена платна послуга / підписка. Щоб відключити, перейдіть за посиланням”.

Варіантів повідомлень багато, і всі вони націлені на те, щоб жертва не встигла обміркувати своє рішення, а моментально перейшла за посиланням в SMS. Якщо це станеться, абонент потрапить на сайт шахраїв, де у нього спробують витягнути або персональні дані (наприклад, банківської карти), або грошові кошти.

Повідомлення по оголошенню на OLX

Багато користувачів залишають оголошення на OLX, а шахраї цим вдало користуються. Вони відправляють на різні номери повідомлення з наступним можливим вмістом:

 1. Товар куплений, грошовий переказ можна забрати за посиланням.
 2. Повідомлення нібито від реального користувача, який пропонує обмін. Фотографії товару пропонується подивитися, перейшовши за посиланням.
 3. На оголошення прийшли відгуки. Переглянути їх можна за посиланням.

Будь-які подібні SMS-повідомлення ведуть на шахрайські сайти, які можуть зовні нагадувати OLX.

SMS із зазначенням номера

За схожою схемою працюють і SMS-повідомлення із зазначенням зворотного номера. Причини, за якими шахраї просять жертву передзвонити їм, виглядають більш серйозними, наприклад:

 1. “Ваша банківська карта заблокована”.
 2. “На вашій карті помічена підозріла активність”.
 3. “Вам необхідно сплатити штраф”.

Далі шахраї вставляють свій номер телефону, який візуально може бути схожий на номер банку або будь-якої державної організації. Схема шахрайства полягає в тому, щоб змусити жертву зателефонувати на платний номер або виманити у неї персональні дані або гроші.

Прохання “родичів” перевести гроші на карту

Досить стара, але все ще дієва схема – відправка SMS-повідомлення з проханням перевести гроші на карту. Повідомлення відправляється від імені родичів, членів сім’ї чи друзів, але найчастіше адресується саме матерям – так ймовірність потрапити в ціль підвищується в рази.

Зміст SMS практично завжди повторюється: родич або друг нібито потрапив в біду, і йому терміново потрібні гроші на карту, номер якої зазначений в повідомленні.

Підсумки

Будь-які SMS-повідомлення, в яких вказані номери, посилання або прохання зробити щось в короткий термін з супроводжуючими погрозами, повинні викликати підозри і проходити перевірку.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button