Інші оператори

Мобільний оператор від Google: наскільки він вигідний для українців

Керівники транснаціональної корпорації Гугл не збираються зупинятися на досягнутому. Розробники продовжують удосконалювати програмне забезпечення та розширюють можливості його застосування. В останні роки цей відомий творець інтернет-сервісів намагається вийти на ринок мобільного зв’язку.

У чому особливість послуг Google Fi

У 2015 році керівництво компанії вирішило створити свого віртуального мобільного оператора. Але перший варіант Google Fi був доступний тільки власникам смартфонів моделі Nexus 6.

Незважаючи на це, з 2018 року Google Fi впевнено набирає користувачів, тому що у нового оператора з’явилося кілька переваг перед іншими компаніями, що обслуговують мобільний зв’язок.

Одні з найважливіших його переваг – стабільна швидкість передачі сигналу і можливість зміни налаштувань телефону, що не вимагає поглиблених знань його операційної системи.

Користувачам подобається, що розробники не стали створювати унікальне програмне забезпечення, а просто підключили у віртуальну оболонку кілька великих американських компаній мобільного зв’язку (T-Mobile, Sprint і ін.) і користуються всіма їхніми можливостями.

Крім того, листування абонентів і дані користувачів гаджетів, підключених до Google Fi, будуть надійно захищені (за стандартом VPN), тому можна приховати своє місце розташування і не турбуватися за втрату конфіденційної інформації.

Творці Google також запевняють, що завдяки базам Wi-Fi-мереж самого пошукача, смартфон буде непомітно знаходити доступне джерело бездротового цифрового сигналу і швидко підключатися до нього, щоб користувач ніколи не втрачав зв’язок з інтернетом.

Головні недоліки оператора

Але у Google Fi є чимало недоліків. Абонент може скористатися послугами віртуального оператора, тільки маючи телефон, який спеціально для цього створений. Апарати так і позначаються – Designed for Fi.

До них належать такі моделі:

  • Samsung Galaxy S21-21 + 5G;
  • Samsung Note 20;
  • Motorolla One 5G;
  • MotoG;
  • Pixel 5 і 4a.

Повний список марок смартфонів вказано на офіційному сайті Google Fi. Якщо у вас немає такого пристрою, то функції віртуального оператора або взагалі недоступні, або будуть запропоновані в обмеженому вигляді (наприклад, можна користуватися тільки можливостями оператора T-Mobile).

Іншим недоліком Google Fi для жителів України стане те, що він працює в режимі роумінгу.

Вартість такого зв’язку буде набагато вище, ніж витрати на дзвінки з мобільних телефонів, підключених до наших мобільних компаній: за використання найдешевшого тарифу віртуального оператора потрібно щомісяця заплатити не менше 20 доларів.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button