Що призводить до вибуху акумулятора в телефоні та як цього уникнути

Зараз на головній

Батареї смартфонів мають вбудовані засоби захисту від перезарядки, перегріву та інших небажаних явищ, які можуть призвести до пожежі або вибуху. Однак час від часу ми чуємо про інциденти, коли акумулятори смартфонів вибухали або спалахували, іноді завдаючи шкоди самим власникам гаджетів.


Які причини можуть привести до вибуху батареї і чи можна цього уникнути?

Іноді має місце виробничий брак, як у випадку з Galaxy Note 7, але це досить велика рідкість. Кожен смартфон, придбаний через легальні канали, сертифікований як безпечний для використання, тому більшість користувачів ніколи не повинні зіткнутися з цією проблемою. Однак є кілька речей, від яких акумулятор може вибухнути – чому це відбувається і як захиститися?

Перегрів

Ніколи не накривайте смартфон і не використовуйте його для важких завдань під час зарядки. Раніше вважалося, що залишати смартфон на зарядці на цілу ніч небезпечно, але для сучасних пристроїв це не є проблемою. А ось якщо ви покладете смартфон, підключений до зарядного пристрою, між подушками, то наслідки можуть бути катастрофічними.

Також не піддавайте смартфон впливу сильної спеки, наприклад, не залишайте його в закритій машині, яка може сильно нагріватися в літній день.

При зарядці смартфона виділяється досить багато тепла, і якщо накрити його, то тепло не буде розсіюватися, що призведе до перегріву батареї. З тієї ж причини не рекомендується використовувати смартфон під час зарядки для інтенсивних завдань: якщо вбудований термоблок смартфона не спрацює, температура всередині може виявитися занадто високою для акумулятора.

Батарея

Не сертифіковані зарядні пристрої

Хоча для зарядки смартфона можна використовувати практично будь-який зарядний пристрій, якщо у нього такий же роз’єм microUSB, USB-C або Lightning, краще використовувати адаптер, що поставляється з вашим гаджетом. А якщо його немає, то купувати тільки якісні сертифіковані зарядні пристрої, при виготовленні яких дотримувалися всі стандарти. Якщо це адаптер для швидкої зарядки – то тільки сертифікований (Quick Charge, Power Delivery).

Чи треба говорити, що зарядки, куплені у вуличних продавців за 30 гривень, можуть стати причиною пожежі або перегріву батареї? Не ризикуйте своєю безпекою.

Безпосереднє ушкодження акумулятора

Фізичні ушкодження – головний ворог будь-якого акумулятора, і навіть його падіння може викликати проблеми з внутрішніми компонентами батареї. Згодом хімічний склад акумулятора вашого смартфона зміниться в міру зарядки і розрядки, через що він трохи розбухне. Ні в якому разі не проколюйте акумулятор, щоб зменшити здуття, оскільки він може спалахнути, замість цього замініть його на новий в сервісному центрі.

Якщо ви помітили здуття акумулятора, вимкніть смартфон від мережі і витягніть батарею (якщо це передбачено конструкцією). Не викидайте акумулятор у відро для сміття – завжди викидайте батареї в спеціальних пунктах прийому.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,970Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей