Softnews

Експерти розповіли, де варто слухати музику в 2021 році: порівняння стрімінгових сервісів за особливостями і якістю

YouTube Music? Apple Music? А може, Spotify? Детально розбираємо переваги всіх популярних в Україні сервісів для прослуховування музики.


Стрімінгові музичні сервіси вже міцно увійшли в повсякденне життя і для більшості людей замінили звичайне завантаження і зберігання аудіоконтенту на носіях. З їх допомогою можна легко і швидко отримати доступ до практично будь-якої композиції, чи топопулярного треку чи то скромного інді-релізу.

Проте, який саме додаток вибрати в 2021 році? Їх розвелося дуже багато, і непросто зрозуміти на перший погляд, чим вони відрізняються. Розбираємося в цьому питанні і детально порівнюємо всі популярні сервіси для прослуховування музики. Якщо ви ставите питанням, де слухати музику безкоштовно, то ця стаття теж для вас: майже у всіх стрімінгових сервісів є безкоштовні варіанти використання. Природно, всі програми дозволяють слухати музику без інтернету.

Apple Music

 • Вартість платної підписки в Україні: 4.99 дол. – 139 грн. “індивідуальний пакет”, 7.99 дол. або 221 грн. “сімейний” – до 6 осіб, студентська підписка – 2.49 дол.
 • Безкоштовний план: немає.
 • Тестовий доступ: 3 місяці.
 • Платформи: смартфони, Windows, macOS, Web.
 • Завантаження своїх треків: є.
 • Якість аудіо: AAC, 256 Кбіт / с.

 

Музичний сервіс від Apple в першу чергу привертає великою бібліотекою. Він простий у використанні, але має не дуже багато налаштувань і цікавих фішок. Один з небагатьох варіантів, що підтримує функцію Gapless Playback – відсутність затримок між перемиканнями треків. Правда, вона є тільки в додатках, у веб-версії чутна пауза в півсекунди.

Місцями Apple Music навіть занадто простий: на артистів підписуватися не можна, немає щоденних міксів та індивідуального плейлиста з новинками, годі й шукати користувальницьких плейлистів. Плеєр не найзручніший: він, безумовно, гарний, але занадто мінімалістичний. Так, щоб додати пісню, доводиться відкривати меню. Головна перевага плеєра – красиві та зручні тексти пісень, які відображаються в форматі караоке. До кількості треків в сервісі претензій також немає.

Spotify

 • Вартість платної підписки для українців коштує 135 грн ($4,99, перший місяць — безкоштовно), для двох — 162 грн ($6,49), сімейна (до 6 користувачів) — 215 ($7,99), для студентів — 54 грн ($2,49).
 • Безкоштовний план: є (обмеження на перемикання треків, низька якість, реклама, тільки онлайн).
 • Тестовий доступ: 3 місяці.
 • Платформи: смартфони, Windows, macOS, Linux, Web.
 • Завантаження своїх треків: є.
 • Якість аудіо: Ogg Vorbis, 320 Кбіт / с.

 

Без сумніву, один з кращих варіантів для справжніх цінителів музики. За кількістю корисних фішок перевершує всіх своїх конкурентів: Spotify Connect (що дозволяє відтворювати музику на одному девайсі, а керувати нею з іншого), спільне прослуховування з друзями, панель активності друзів в десктопному додатку. Ну і не можна не згадати рекомендації: виходячи з власного досвіду, в Spotify вони відмінні.

Бібліотека треків вельми велика, існує величезна кількість призначених для користувача плейлистів, багато з яких дуже навіть непогані. Недоліків тільки два. Перший – не можна завантажувати треки окремо, що, втім, обходиться створенням окремого плейлиста. Другий – в Україні поки немає підкастів і текстів пісень, хоча в інших регіонах вони вже є і реалізовані як в Apple Music.

Важлива деталь, яка відсутня в більшості стрімінгових сервісів, – функція Gapless Playback. Вона дозволяє трекам перемикатися без неприємних затримок в секунду.

Spotify має низку інших фіч, що спрощують індивідуальне налаштування відтворення: автомікс треків в списках відтворення, «наплив», безперервна черга – при закінченні альбому або плейлиста включаються схожі за жанром або настроєм треки. Можна встановлювати таймер відключення, ділитися музикою за допомогою спеціальних кодів, є інтеграція з Last.fm, Instagram та іншими популярними сервісами.

Шведський сервіс має найзручніший, на наш погляд, інтерфейс на всіх платформах. А платформ Spotify підтримує безліч: є навіть офіційний клієнт на Linux і веб-версія, що відрізняється від повноцінного додатка якістю музики і відсутністю налаштувань. Ціна передплати на рівні конкурентів, а варіацій платних тарифів цілком багато. Втім, є і безкоштовний план з рекламою і обмеженням на перегортання треків.

YouTube Music

 • Сервісом YouTube Music можна користуватися як безкоштовно (з рекламою), так і по платній підписці. В Україні вартість місячної підписки складає 79 грн (на 20 грн дорожче в порівнянні з Google Play Music).

Крім персональних підписок також доступні і сімейні: YouTube Music – 119 грн, YouTube Premium – 149 грн.

 • Безкоштовний план: є (обмеження на прослуховування в тлі, реклама, тільки онлайн).
 • Тестовий доступ: 1 місяць.
 • Платформи: смартфони, Web.
 • Завантаження своїх треків: є.
 • Якість аудіо: AAC, 256 Кбіт / с.

 

YouTube Music прийшов на заміну Google Play Music. Якість звуку тут на рівні Apple Music. Зате на відміну від нього YouTube Music пропонує індивідуальні плейлисти на кожен день і добірку новинок. Крім звичайних треків, можна запускати відеоверсії. У цьому ж є і мінус: деякі пісні представлені тільки в урізаному варіанті з відео. А деякі вельми популярні альбоми взагалі відсутні. Але тут хоча б є плейлисти від користувачів. Музику можна завантажувати окремо, альбоми зберігаються – все, як і в інших сервісах.

Налаштувань звучання мінімум, безперервного відтворення треків без пауз немає, таймер сну тут відсутній – YouTube Music підійде тільки зовсім невибагливим користувачам, яким важлива можливість дивитися кліпи і слухати пісні, які є тільки на YouTube. Завжди можна спробувати безкоштовну передплату з рекламою і низькою якістю аудіо, щоб зрозуміти, чи має сенс зв’язуватися з YouTube Music чи ні.

Deezer

 • Вартість платної підписки: 123 грн. 4.82 дол. (індивідуальна – Deezer HiFi), 185 грн (сімейна – до 6 осіб).
 • Безкоштовний план: є (обмеження на перемикання треків, низька якість, реклама, тільки онлайн).
 • Тестовий доступ: 3 місяці.
 • Платформи: смартфони, Windows, macOS, Web.
 • Завантаження своїх треків: є.
 • Якість аудіо: MP3, 320 Кбіт / с (Deezer Premium) або FLAC, 16 біт, 1411 Кбіт / с (Deezer HiFi).

 

В першу чергу, сервіс може похвалитися підпискою з високою якістю звуку. Deezer найближче підібрався до Spotify за зручністю і можливостями. Звичайно, фішок в ньому значно менше: немає соціальної складової, щоденних міксів не так багато. Зате є Gapless Playback, з яким слухати треки, на наш погляд, набагато приємніше, ніж без нього. Підкасти та тексти пісень в Deezer також доступні.

Deezer можна порекомендувати аудіофілам, для яких висока якість звучання стоїть понад усе. Сервісом можна користуватися безкоштовно, але тоді будуть недоступні перемикання треків, а якість буде низькою.

Tidal

 • Вартість платної підписки: 10 дол. преміум, 20 дол. Але преміум в Tidal – це бітрейт 320 кбіт / с. а ось на Tidal HiFi вже буде FLAC, але за 20 дол.
 • Безкоштовний план: немає.
 • Тестовий доступ: 1 місяць.
 • Доступно в Україні: ні (потрібен VPN для реєстрації).
 • Платформи: смартфони, Windows, macOS, Web.
 • Завантаження своїх треків: немає.
 • Якість аудіо: AAC, 320 Кбіт / с (Standard) або FLAC, 1411 Кбіт / с (HiFi) або MQA, 2304-9216 Кбіт / с (Master).

 

Tidal робить ставку на якість музики, надаючи особливу підписку. Крім аудіоконтенту, на платформі присутні музичні відеоролики. Сервіс має величезну медіатеку, зручний інтерфейс і підтримку безлічі платформ, але у нього є один мінус, який перекриває всі переваги: ​​офіційно його немає в Україні. А це означає, що для реєстрації потрібно VPN, після реєстрації доведеться викласти чималу суму навіть за базовий тариф. Втім, якщо вибрати в якості регіону країну Східної Європи або Туреччину, можна непогано заощадити.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button