Hardnews

Як продовжити життя акумулятора смартфону: достатньо дотримуватися цих простих правил

Найактуальніша проблема будь-якого смартфона – заряд його акумулятора. Незважаючи на те, що багато пристроїв зараз здатні працювати більше доби без підзарядки, існують такі поняття як “зношення” і “кількість циклів заряду”. Навіть найбільш ємні батареї з часом втрачають об’єм.

Повністю вирішити проблему зносу неможливо – це природний процес для літій-іонних акумуляторів. Але можна полегшити навантаження на акумулятор, тим самим продовжити йому життя і виключити можливість пошкоджень або навіть загоряння.

Не давайте смартфону розряджатися до 0%

Сучасні смартфони підтримують технологію швидкої зарядки. Яку б назву не мала та чи інша технологія, всі вони працюють за одним принципом: блок віддає смартфону більше потужності з початку заряду, а після досягнення ним певного рівня потужність знижується. Ми написали цілу статтю про роботу швидкої зарядки – почитайте, вам буде цікаво.

Оскільки потужність швидких зарядок висока, акумулятор смартфона пристойно нагрівається (обпекти руку не вийде, але ось зігріти – легко), тим самим швидше зношуючись. Виходи два: або намагатися розряджати смартфон максимум до 25-30% , або користуватися швидкою зарядкою рідше.

Не залишайте смартфон на “нічну зарядку”

Після ста відсотків заряду сучасний смартфон перестає приймати енергію – акумулятор не може зарядитися понад норми. Однак, фонові процеси девайса можуть істотно витрачати його заряд, через що блок живлення буде “добивати” його батарею до ста відсотків кожного разу, коли почує недолік енергії. Якщо часто захоплюватися зарядкою смартфона під час сну, то це може позначиться на його батареї тільки негативно.

Не користуйтеся смартфоном під час зарядки

Нагрівання комплектуючих – це своєрідний “стрес” для всього смартфона. Якщо користуватися ним при зарядці, то виникне ризик виходу з ладу не тільки акумулятора, але і інших комплектуючих.

Оскільки під кришкою смартфона практично немає вільного місця, то немає місця і нормальній циркуляції повітря. Батарея пристрою просто не встигає охолонути, а при його використанні вона приймає додаткове навантаження. Перегрів з подальшим здуттям і поломкою – не міф і не жарт.

Користуйтеся оригінальними або якісними ЗП

Дешеві тонкі кабелі та невідомо де і в за яких обставин вироблені блоки живлення можуть швидко вийти з ладу, і це найкращий з можливих варіантів.

Нагрівання самого ЗП (зарядного пристрою) ми не виключаємо: у нас був досвід використання дешевих зарядок для iPhone і Android. І якщо ЗП для пристроїв Apple частіше просто переставали сприйматися ними як оригінальні (знаменитий напис “Цей аксесуар, ймовірно, не підтримується”), то ось зарядки для Android, бувало, розжарювалися до високих температур.

Неякісні зарядні пристрої можуть видавати зовсім не ті напругу і силу струму, що вказані на коробці або самому заряднику, тому виключати негативний вплив на акумулятор смартфона ми теж не беремося.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button