Статті

5 простих порад, як збільшити пам’ять вашого смартфона

Пам’ять може забиватися несподівано швидко, і часто користувач не знає, звідки з’явилися такі об’єми даних. Заповнена файлами пам’ять телефону часто стає сюрпризом для власника мобільного пристрою.

Розповідаємо, що швидко забиває пам’ять телефону, і на які файли варто звернути підвищену увагу.

Месенджери (WhatsApp, Telegram, Viber)

У більшості популярних месенджерів існує вбудована функція, яка автоматично завантажує всі надіслані файли на телефон. Якщо її не відключити, всі листівки, привітання і “смішні” відеоролики із загальних чатів будуть займати місце на мобільному пристрої.

У WhatsApp, Telegram і Viber ця функція дозволяє не витрачати інтернет-трафік при повторному відкритті надісланих зображень, відеофайлів і т.д. Але якщо не знати про те, що всі ці дані поступово накопичуються, а також періодично їх не очищати (або повністю не відключити автозавантаження), в кінцевому підсумку пам’ять телефону може повністю забитися.

Якісні фотографії

З кожним новим поколінням смартфонів камера на них стає краще, а значить фотографії будуть не тільки якісніші, але і більші за своїм розміром. Користувачі, які захоплюються фотографією або просто люблять знімати, наприклад, домашні заходи або природу, можуть не помітити, що зображення з галереї стали займати кілька гігабайтів.

Чим більше фотографій зберігається на телефоні, тим більше і їх іконок – маленьких ескізів фотографій, які дозволяють їм завантажуватися швидше. Тому забивати пам’ять може не тільки галерея, а й папка .thumbnails, де зберігаються ці ескізи.

Відеоролики

Якщо якісні фотографії займають досить місця, то зняті відеоролики забивають пам’ять ще швидше. Навіть одна хвилина відео високої якості може важити більше 100 мегабайтів, а кілька тривалих роликів і зовсім не залишать на мобільному пристрої вільного місця.

Якщо на телефоні зберігається безліч знятих користувачем відеороликів, варто видалити непотрібні або невдалі файли – це звільнить значний об’єм пам’яті телефону.

Великі додатки

Додатки займають більшу частину пам’яті телефону, але деякі з них важать більше, ніж інші. Наприклад, мобільні ігри або програми, які часто оновлюються, будуть займати більше місця, тому від них варто позбутися в першу чергу.

Варто перевірити і додатки, через які на телефон викачуються інші файли, наприклад, музичні сервіси. Якщо в їх налаштуваннях включено скачування треків для прослуховування їх без інтернету, пам’ять телефону буде забита цими файлами. Значну частину пам’яті займають і соціальні мережі, які зберігають фотографії, листування, музику і відеоролики.

Кеш програми

Додатки, через які користувач часто щось завантажує або переглядає файли через мобільний інтернет, можуть швидко накопичити файли в кеші. Періодично його необхідно очищувати в розділі управління додатками. Важливо знати, що після очищення кешу, додатки стануть працювати повільніше, оскільки в кеші зберігалися тимчасові файли, які забезпечували більш швидкий доступ до різних ресурсів програми (наприклад, швидке відкриття карти в навігаторі).


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button