Hardnews

Названо настройку для SIM карти, яку треба терміново змінити

Як ви захищаєте свій смартфон і свої дані в ньому? Звичайно, більшість з нас ставлять пін коди, розблокування відбитком пальця і ​​т.д. В обов’язковому порядку такий захист стоїть у тих, хто користується оплатою через NFC.

Це все добре. Але уявімо, що наш пристрій ми можемо втратити, або хтось його вкраде. Звичайно, він не зможе розблокувати смартфон і дістатися до наших платежів. Але зловмисник просто його перепрошиє, і зможе користуватися пристроєм як своїм.

Але ще одна, не менш значуща небезпека полягає в використанні нашої сім карти. Вона може бути використана для відновлення доступу до наших банківських рахунків і електронних гаманців. Крім того з нашої SIM карти можуть бути здійснені протиправні дії.

Виходячи з цього, слід подбати про безпеку SIM карти заздалегідь. Зараз ви можете подумати, мовляв, навіщо воно мені треба, але якщо така ситуація станеться, ви будете думати інакше.

Пам’ятайте, старий добрий PIN код? Так от, раніше він був завжди включений, так як інших способів захистити смартфон не було. Зараз же він за замовчуванням вимкнений. Навіть якщо пін-код у вас увімкнено, то в 99% він стандартний для оператора, а це дуже небезпечно.

Суть захисту в чому. Коли зловмисник перепрошиє ваш пристрій, або вставить SIM карту в інший телефон, то він не зможе нею користуватися, так як буде запропоновано ввести той самий код.

Як включити блокування сім карти?

Заходимо в настройки і в пошуку вводимо “sim”, ми побачимо той самий пункт. Заходимо в нього і вводимо старий PIN код. Старий PIN можна дізнатися:

  1. подивившись на коробку від SIM карти;
  2. загугли про свого оператора. В Київстар це 1111, у Vodafone 0000, у lifecell 1111

Після цього змінюємо стандартний PIN на свій.

Тепер наша SIM захищена від несанкціонованого доступу.

Ви можете звичайно сказати, що ви відразу побіжите до оператора блокувати доступ до SIM. Але ситуації бувають різні, і в силу різних обставин ви не завжди зможете оперативно це зробити.

Пощастить, якщо людина, яка знайшла ваш втрачений пристрій буде чесною, але не будемо вірити в диво і перестрахуємся.

Новий PIN код просто запишіть на папірці і зберігайте вдома, щоб точно його не забути.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button