Softnews

Названо плюси та мінуси Li-Fi зв’язку: чи зможе ця технологія замінити Wi-Fi

Li-Fi – це технологія бездротового зв’язку, яка використовує для передачі даних світло, тоді як Wi-Fi для цієї мети застосовує радіохвилі. Які переваги та недоліки у цієї технології і чи зможе вона реально замінити Wi-Fi?

Завдяки використанню зв’язку видимого світла (VLC) Li-Fi в 100 разів швидше традиційного Wi-Fi. Оскільки Li-Fi «подорожує» через світло, ймовірність перешкод менше. Його також можна використовувати в сферах, чутливих до радіочастот, таких як літаки, медичні дослідницькі центри і в підземних гірських роботах.

Проте, нам близька версія, що технологія ніяк не загрожує традиційному Wi-Fi і тим більше не зможе його замінити.

Перш за все, важливо розуміти, що у Li-Fi немає нічого нового. У телевізійному пульті використовується точно така сама технологія бездротової ІЧ-передачі. Це називають зв’язком у видимому світлі (VLC), який може передавати дані зі швидкістю до 224 гігабіт на секунду (швидкість завантаження і вивантаження). Але хоча ви зможете передавати великі об’єми даних набагато швидше через Li-Fi, затримка зменшуватися не буде. Це означає, що з’єднання Li-Fi не покращить якість відеоконференцій, відеоігор або зв’язок з VoIP. Затримка як і раніше буде багато в чому залежати від вашого мережевого обладнання, інфраструктури та інтернет-провайдера.

Li-Fi набагато швидше Wi-Fi, але у технології є і свої недоліки

На жаль, так само, як пульт від телевізора вимагає прямої видимості з телевізором, підключення по Li-Fi вимагає прямої видимості з передавачем. Це означає, що якщо ви випадково закриєте датчик на своєму планшеті або заблокуєте зону прямої видимості ковдрою, лежачи на дивані, у вас пропаде підключення до інтернету.

Li-Fi використовує спектр видимого світла, тому він не може проходити через оптично непрозорі об’єкти, наприклад, стіни. Хоча хтось, навпаки, вважає це перевагою, адже так з’єднання стає невразливим для несанкціонованого доступу. Втім, таке забезпечення безпеки обійдеться недешево – передавач знадобиться встановити в кожній кімнаті або приміщенні офісу.

Втім, є сфери застосування, в яких Li-Fi дійсно має сенс. Наприклад, інтернет-провайдери, які в даний час використовують РЧ-з’єднання «точка-точка» для передачі даних, можуть отримати велику вигоду, переключившись на Li-Fi. Використання бездротової передачі через світло може допомогти полегшити проблеми з розподілом спектра.

Хоча Li-Fi має своє місце в світі передачі даних, рекламувати його як заміну Wi-Fi навряд чи є сенс. Тому не поспішайте викидати свій Wi-Fi роутер, він вам ще знадобиться.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button