Hardnews

Українцям пояснили, чому не можна нікому повідомляти IMEI свого смартфона

Існує достовірний спосіб відрізнити ваш мобільний телефон від будь-якого іншого – це унікальний ідентифікаційний номер або IMEI. З його допомогою можна перевірити смартфон на оригінальність і навіть визначити місце розташування включеного гаджета (такими повноваженнями володіють співробітники поліції). Але існує, як мінімум, одна причина приховувати свій IMEI від чужих очей. Розберемося, чому не можна нікому повідомляти IMEI свого смартфона.

IMEI і шахраї

Українські шахраї побудували цілий бізнес на IMEI чужих смартфонів. Їхні улюблені жертви – люди з сайтів оголошень, які вирішили продати свій гаджет. Злочинці зв’язуються з продавцями під виглядом покупців і зав’язують типовий діалог. Скільки років телефону, битий чи екран, чи добре працює. Потік стандартних запитань добре присипляє пильність.

І ось шахрая нібито все влаштовує, він робить вигляд, що готовий ось-ось купити смартфон. А потім цікавиться IMEI продаваного пристрою. Подібний інтерес пояснює просто – потрібно перевірити, оригінальний чи гаджет, і чи не числиться він в базі крадених. Знаючи, скільки у вільному продажі відвертих підробок і крадених телефонів, нічого незвичайного в такому проханні немає. Тому продавець називає шахраєві IMEI телефону.

Злочинець отримує IMEI і тимчасово зникає з радарів. А потім з’являється знову, щоб заявити, що власноруч вніс ідентифікаційний номер в базу крадених пристроїв. Хочете, щоб він звідти зник, – розщедрюйтесь. Інакше продати смартфон стане набагато складніше, адже будь-який потенційний покупець може звіритися з відкритими базами в мережі.

Тут варто зробити ремарку, що шахрай не «бере на понт», він дійсно вніс IMEI пристрою в базу крадених. Зазвичай це легко перевірити, а посилання в якості доказів злочинці прикладають самі. Бази крадених телефонів знаходяться у відкритому доступі, і кожен власник може внести туди IMEI пристрою, який у нього забрали. Дані в базах ніхто не модерує від слова зовсім, так що IMEI телефону на подібних сайтах дійсно може доставити проблем.

Як підстрахувати себе, і що робити, якщо розвели  

Зазвичай шахраї просять невелику суму за видалення IMEI з бази в межах 500 гривень, але вона може стати більше в залежності від нахабства шахрая. Деякі жертви вважають, що простіше заплатити. Але ні в якому разі такого не робіть. Разовий платіж не гарантує, що злочинець не вирішить провернути схему знову. Адже у нього як і раніше залишиться ваш IMEI. Платити немає ніякого сенсу.

Замість цього варто написати в техпідтримку сайту, на якому розміщена база крадених телефонів, і описати те, що сталося з проханням видалити IMEI з числа крадених. Якщо такої можливості немає, то просто махніть рукою. Чесному покупцеві ви завжди зможете пояснити ситуацію, надавши всі необхідний докази, що власник смартфона – саме ви. Ну а в якості підстраховки на майбутнє – не варто називати IMEI гаджета кому попало. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button