Статті

Розвінчуємо міфи про випромінювання смартфонів та кнопкових телефонів: які апарати шкодять більше

Незважаючи на те, що переважна більшість абонентських пристроїв мобільного зв’язку – це смартфони, кнопкові телефони все ще активно використовуються і навіть продаються в магазинах. І це не випадково, адже за силою прийому в важкодоступних місцях їм немає рівних. А чи правда, що кнопкові телефони сильніше випромінюють сигнал? Розберемося і перевіримо детектором електромагнітного випромінювання.

Тести

Для тестів ми кілька тижнів проводили заміри від різних смартфонів і телефонів серед друзів і родичів. Щоб не перевантажувати вас величезним об’ємом інформації будемо приводити лише деякі результати.

Наш детектор випромінювання. Верхній рядок показує щільність потоку енергії у всіх діапазонах мобільного зв’язку

Заміряти будемо детектором випромінювання BR-9A. Українські санітарно-гігієнічні норми вказують максимально допустиме випромінювання в діапазоні роботи мобільних станцій до 10 мкВт / см2 для житлових приміщень. Це верхній рядок нашого приладу.

Смартфони

Нижче на малюнку ви можете подивитися результати вимірів від трьох моделей смартфонів (зліва на право) Honor 10i, Xiaomi 4A і Galaxy A10:

Результати вимірів від трьох смартфонів різних брендів

У різних стандартах і на різній відстані від станції показання змінюються від 1,5 до 7 мкВт / см2. Але в середньому ці значення коливаються близько 4 мкВт / см2.

Телефони

Тепер подивимося результати вимірів випромінювання від трьох кнопкових телефонів, здатних дзвонити лише через мережу 2G. Не дивуйтеся, що всі телефони лежать догори ногами, оскільки антени у них розташовуються саме біля динаміка. Це, до речі, підтверджується вимірами, так як максимум випромінювання саме в такому положенні.

Зліва направо: LG GS106, Sony Ericsson T191 і Fly FF250

Як ви бачите результати можна порівняти зі смартфонами і навіть трохи менше. Діапазон результатів також досить широкий від 1,5 до 6 мкВт / см2. Але середні значення трохи нижче: 3-3,5 мкВт / см2

Чому так?

На перший погляд, результати дуже дивні, оскільки телефонами в мережі 2G дозволено випромінювати з потужністю до 2Вт, в той час як в 3G, найчастіше, лише до 0,25 Вт. Але радіохвилі в більш низьких діапазонах 2G (900 і 1800 МГц) краще огинають перешкоди і покриття помітно ширше. Тому телефону потрібно витрачати помітно менше енергії в тих самих умовах, що і смартфону 3G в діапазоні 2100 МГц.

В результаті прості кнопкові телефони виявляються навіть безпечніше сучасних смартфонів. Хоча всі пристрої, що продаються в Україні відповідають досить жорстким нормам по електромагнітному випромінюванню. При розумному використанні боятися ні смартфонів, ні телефонів не варто.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button