Бізнес та акції

Що буде з вкладами «Ощадбанку» під час банкрутства банку: зміни правил виплат

Державний український банк «Ощадбанк» готується до вступу до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, щоб підключитися до системи повернення коштів постраждалим від ліквідації фінустанов вкладникам. Раніше цю функцію виконувала держава, тепер же вся відповідальність ляже на правозахисну організацію України.

Причиною такого кроку, який був прийнятий Кабміном 14 квітня, стало рішення остаточно вивести державні структури з системи відшкодування втрачених вкладів для державної же фінустанови. Раніше саме на них лежала відповідальність з повернення депозитів громадянам, чиї банки з різних причин не можуть повернути кошти своїм вкладникам. Зараз, коли «Ощадбанк» увійшов до складу Фонду гарантування вкладів, дана функція перекладена саме на нього.

Для самих громадян нічого не зміниться – раніше держава відшкодовувала гроші вкладникам, чиї банки збанкрутували, тепер цим буде займатися і Фонд. Як і раніше гарантується 100% -а гарантія повернення втрачених коштів, хоча і організацій, які за це відповідають, стало більше, а відповідно і відповідальність рознесена по декільком особам. У підсумку, якщо «Ощадбанк» раптово збанкрутує, то вимагати повернення своїх вкладів доведеться не у держави, а у представників Фонду.

Поки відбувається процедура перереєстрації, керівництво «Ощадбанку» попереджає вкладників про деякі зміни процедури повернення коштів. Якщо банк збанкрутує, а розмір внеску користувача буде перевищувати граничне значення максимуму (зараз це 200 000 гривен), то основну суму відшкодує Фонд, а решту – держава. Також під час аварії фінустанови до закінчення процедури вступу в організацію всі вклади відшкодує уряд з державної скарбниці.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button