Українці масово втрачають гроші зі своїх карток: що відбувається

Зараз на головній

Багато українців почали помічати, що з їх банківських карток почали пропадати гроші в автоматичному режимі. І на цей раз шахраї ні при чому – справа абсолютно не в цьому, за втратою грошей стоять банки. Кому ж варто побоюватися в першу чергу?


Чому українці втрачають гроші

В першу чергу гроші втрачають українці, які були занесені в так званий Єдиний реєстр боржників. Сім найбільших банків нашої країни вже підключені до цієї системи, яка дозволяє автоматично списувати борги з карток. Сорок чотири фінансові установи тестують дану функцію і ще одинадцять консультуються.

Фінансові установи можуть списувати гроші з рахунків боржників, поки вони не погасять заборгованість. На даний момент серед банків, які підключилися до даної послуги, відносяться наступні:

  • «ПриватБанк»
  • «УніверсалБанк» (monobank)
  • «Оксі Банк»
  • «Банк Восток»
  • «Індустріалбанк»
  • «ПромКредітБанк».

Процедура проходить наступним чином. Спочатку виконавці подають вимогу отримати відомості про боржників. Після цього вимоги опиняются у банків, які і перевіряють наявність у боржника рахунків у відповідній установі. Після цього виконавець отримує дані і вимагає заблокувати рахунок. Це рішення фінансова установа виконує.

Зараз в українському Єдиному реєстрі боржників знаходиться близько п’яти з половиною мільйонів заборгованостей. Як правило, велика їх частина стосується штрафів за порушення правил дорожнього руху, заборгованостей за комунальні послуги, а також аліментів. Ця база не є якоюсь закритою або секретною. Ви можете самостійно перевірити, чи немає вас в списках боржників. Для цього ви можете просто перейти на портал Єдиного реєстру боржників. Потім введіть в в пошуку свої дані – ім’я, прізвище, по батькові і так далі. Якщо в списку вас немає – вам не варто боятися арешту рахунків і списання грошей.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей