Бізнес та акції

Українців вирішили перевести на цифрову валюту

Українців будуть поступово переводити на цифрову валюту. Національний банк хоче підтримати експеримент повної відмови від готівки, який, зокрема, проводиться Швецією.

Чи стане гривня виключно цифровою?

За словами Сергія Родлера, аналітика TeleTrade, зараз у Вашингтоні проводиться фінансовий світовий форум, і в ньому беруть участь представники фінансових інститутів безлічі країн з усього світу. Головною темою є, звичайно, відновлення світової економіки від руйнівних наслідків пандемії COVID-19, проте є й інші питання.

У числі цих питань – досвід шведського центрального банку в тому, що стосується безготівкових платежів. Він дуже цікавить українську сторону, яка планує, судячи з усього, ввести аналогічну систему і в нашій країні в найближчому майбутньому.

За словами експерта, ні для кого вже не секрет, що протягом кількох останніх років Національний банк України розглядає перспективи по запуску цифрової гривні, а також прикладає багато зусиль для того, щоб перевести грошовий оборот в електронний формат. Це вигідно для всіх: державі стане простіше стежити за законністю переказів, а також забезпечувати їх безпеку. У той же час прості споживачі отримають високу швидкість переказів, стабільність і знову ж, безпеку.

Також експерт повідомив, що законодавство вже готове до зміни формату гривні, однак поки що регулятори дали компаніям час до червня, щоб підготуватися як слід.

Що стосується Швеції, то там вже зараз оборот готівки зведений до мінімуму. Центральний банк країни планує остаточно відмовитися від неї вже в найближчому майбутньому. Вона будуть повністю замінена цифровою кроною, що працює на основі блокчейна. Перший етап тестування даної системи вже завершено кілька днів тому.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button