Hardnews

Найбільші банки України блокують перекази: що робити

Закон про фінансовий моніторинг вступив в дію два роки тому. Система, втім, почала працювати порівняно недавно, але багато українців вже скаржаться на те, що їх переклази блокуються. Причому відбувається це з клієнтами всіх найбільших банків, в тому числі ПриватБанку, Ощад і monobank. Що з цим робити? Давайте з’ясуємо.

Чому блокують рахунки

Остаточно налаштувати процедуру блокування банки зможуть лише до тридцятого червня – принаймні, цього чекають самі банки. Проте, гроші на рахунках уже блокуються, якщо операцію з яких-небудь причин вважають підозрілою. Вона ставиться на паузу, при цьому гроші зберігаються на транзитних рахунках. Після того, як перевірка пройде, їх або пропускають, або інформують клієнта про те, що потрібно уточнити походження коштів.

Перший і головний мінус – не існує якоїсь певної суми, після якої починається перевірка. Відомі випадки, коли той же Monobank блокував перекази в п’ять тисяч гривень, а то й менше. Моніторинг підозрілих операцій проводиться постійно без перерв і вихідних.

Другий величезний мінус в таких ситуаціях – банки перевіряють походження коштів тільки після початку операції, а не відразу, як тільки отримують гроші. Через це клієнти можуть втратити значні суми.

На жаль, єдине, що можна зробити тут – це довести, що гроші були отримані законним шляхом. Іноді це просто неможливо, тому головне запам’ятати прості правила. По-перше, найбільшу підозру викликають платежі, які відбуваються регулярно і є однотипними. По-друге, також підозріло виглядає невідповідність доходів. Якщо ви заробляєте умовних п’ятнадцять тисяч гривень на місяць, а на рахунок кладете п’ятсот – це підозріло. Тому краще відразу підготувати документи, які будуть вказувати, де ви взяли таку значну суму.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button