Бізнес та акції

Названа причина різкого подорожчання інтернету в Україні

Інтернет в нашій країні може різко подорожчати, прогнозує Олександр Федієнко, глава комітету цифрової і смарт-інфраструктури Верховної Ради України. Якою же може бути причина?


Чому інтернет подорожчає

Уряд вводить спецмито в двадцять три з половиною відсотка від вартості на імпортні проводи і кабелі. Такі протекціоністські заходи були введені після скандалу через імпорт проводів в нашу країну і судового розгляду, ініційованого в липні минулого року за заявами таких підприємств, як «Одеський кабельний завод Одескабель» і «Завод Південькабель». Розслідування показало, що імпорт зріс на колосальну суму в 128,84% в абсолютних показниках, в той час як споживання проводів вітчизняного виробника значно впало.

Саме в зв’язку з даними протекціоністськими заходами інтернет може подорожчати. Федієнко вже направив повідомлення прем’єр-міністру Денису Шмигалю, міністру економіки Ігорю Петрашко і міністру цифровий трансформації Михайлу Федорову, в яких стверджує – уряд не враховує зростання споживання інтернету в період карантину та розвитку інтернет-мереж в тих же сільських регіонах. Зараз оператори активно розширюють покриття, на цю програму виділено величезні гроші з бюджету, так що варто дивуватися ажіотажу на імпортні кабелі?

Федієнко також сумнівається в тому, що вітчизняний виробник здатний задовольнити збільшений попит. Справа навіть не в якості продукції, а в обсягах її виробництва. Навіть зараз немає ніяких складів – вироблена продукція відразу ж поставляється для проведення інтернет-комунікацій.

Також на можливі негативні наслідки введення мита вказують і у мобільного оператора «Київстар». Замість інвестицій в інфраструктуру і її розвиток оператори будуть змушені залучати додаткові кошти для її оплати. Попередні розрахунки експертів показують, що додаткові витрати споживачів зростуть не менш, ніж на десять мільйонів гривень сумарно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button